Jesteś tutaj

UOKiK dał zgodę na przejęcie Hortexu

Spółka Seventeen Colza dostała zgodę od UOKiK na przejęcie Grupy Hortex. Urząd nie dopatrzył się ewentualnego naruszenia konkurencji na rynku, w wyniku tej transakcji.

Porozumienie między luksemburską spółką należącą do grupy private equity Mid Europa, a grupą Hortex postało podpisane już na początku listopada, o czym informował „Poradnik Handlowca”.

Wówczas sądzono, że decyzja w sprawie przejęcia zostanie podjęta w pierwszym kwartale 2018 r. Procedura zakończona pozytywną decyzją trwała jednak kilka tygodni.

W skład Grupy Hortex wchodzą: Hortex Marketing Services oraz Ortika Polska, Polski Ogród i Ortika Frozen Foods (Rosja). Firmy w portfolio spółki zajmują się produkcją, sprzedażą i marketingiem soków nektarów i napojów, mrożonych warzyw i owoców oraz koncentratów.

Dotychczasowym właścicielem było przez 11 lat Argan Capital.

Źródło: businessinsider.com.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

Firma Hortex zamierza przejąć markę wody mineralnej Jurajska. Przejęcie uzależnione jest od pozytywnej decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Już niedługo słońce przestanie nas rozpieszczać i nadejdą chłody. Co zrobić, aby nie dać się chorobom i wspomóc swój organizm przez cały okres jesienno-zimowy? W tym roku postawmy na dietę!

X