Jesteś tutaj

Otwarte warsztaty dla dzieci „Co się dzieje z żywnością, której nie zjemy?”

16 października na całym świecie, od 1979 roku obchodzony jest Światowy Dzień Żywności, ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).

Z tej okazji Bank Żywności SOS i Muzeum dla Dzieci zorganizowały wyjątkowe warsztaty „Co się dzieje z żywnością, której nie zjemy?” Odbyły się one w niedzielę 15 października w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. W programie znalazły się bezpłatne zajęcia edukacyjne o niemarnowaniu żywności z Doradcą Kulinarnym Nestlé Jerzym Pasikowskim.

Na odwiedzających muzeum czekało wiele niespodzianek. Odbyły się otwarte warsztaty kulinarne, które poprowadził znany szef kuchni Jerzy Pasikowski. Podczas dwugodzinnego spotkania dzieci i ich rodzice mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób można wykorzystać pozostałe po wcześniejszych posiłkach resztki jedzenia, przygotowując proste i ciekawe dania.

Oprócz warsztatów na miejscu można było obejrzeć wystawę tematyczną i wziąć udział w lekcji prawidłowego układania produktów spożywczych w lodówce. W dniu obchodów Światowego Dnia Żywności wyświetlany jest film “Była sobie żywność”.

Oficjalny partnerem wydarzenia jest firma Nestlé, od lat aktywnie realizuje swój cel „Podnoszenie jakości życia i dążenie do lepszej przyszłości”, angażując się w promocję wiedzy o niemarnowaniu żywności. 

Kategoria: 

Podobne artykuły

Koszerne lody produkowane w Nestlé przeznaczone są na razie wyłącznie na rynek izraelski i tylko tam będzie można je kupić. Na początek planowana jest produkcja jednego koszernego produktu – rożka Kit Kat waniliowo-kakaowego. W poniedziałek, 27 kwietnia, naczelny rabin Polski, Michael Schudrich, osobiście nadzorował produkcję pierwszej partii koszernych lodów w Namysłowie.

Winiary od lat troszczą się o drzewostan Kalisza. Rok temu klony od Nestlé pojawiły się przy ul. Armii Krajowej, dwa lata temu – przy ulicy Harcerskiej, a trzy lata temu – przy Polnej. Tym razem opieką objęto zieleń w otoczeniu najmłodszych. We wtorek, 7 września, wraz z przedstawicielami władz miasta, reprezentacja fabryki Winiary odwiedziła Publiczne Przedszkole nr 20 przy ul. Chełmskiej 6 w Kaliszu.

X