Jesteś tutaj

Nestlé dla klimatu

W dniu 12 września Nestlé ogłosiło, że do 2050 r. zamierza osiągnąć zerową emisję netto gazów cieplarnianych. Zobowiązanie to obejmuje najważniejszy cel Porozumienia paryskiego – aby ograniczyć wzrost temperatury maksymalnie do 1,5°C. Przed zwołanym na koniec września przez Sekretarza Generalnego ONZ, szczytem klimatycznym, Nestlé podpisze „Business Ambition for 1,5°C”.

Ogłaszając nowe zobowiązanie, Nestlé zwiększa tempo swoich działań w celu przeciwdziałania zmianom klimatu. Firma bazuje na dekadzie doświadczeń w pracy nad redukcją emisji gazów cieplarnianych. W ciągu ostatnich 4 lat Nestlé działało tak, by nie przyczyniać się do wzrostu temperatury powyżej 2°C. Firma jest zdecydowana odgrywać wiodącą rolę w walce ze zmianami klimatu. W ciągu najbliższych dwóch lat Nestlé opracuje plan obejmujący cele pośrednie zgodne ze ścieżką 1,5°C. Firma będzie corocznie sprawdzać swoje postępy, aby upewnić się, że jest na dobrej drodze.

Aby do 2050 r. osiągnąć wyznaczony cel, firma podejmie następujące kroki:

– Przyspieszenie transformacji portfolio produktów zgodnie z trendami konsumenckimi – Nestlé wprowadzi na rynek więcej produktów o zminimalizowanym wpływie na środowisko i będących składnikami zrównoważonej diety. Będzie to żywność i napoje na bazie roślin. Nestlé będzie również dążyć do takiej reformulacji produktów, aby zawierały składniki przyjaźniejsze dla klimatu. Firma przechodzi także na alternatywne materiały opakowaniowe.

– Zwiększenie liczby inicjatyw zaadresowanych do farmerów w celu absorpcji większej ilości węgla – Nestlé we współpracy z rolnikami wzmocni działania i programy mające na celu zrekultywowanie gleby i ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Nestlé zwiększy wysiłki na rzecz ochrony lasów poprzez przesadzanie drzew i zwiększanie bioróżnorodności.

– Wykorzystanie 100% odnawialnej energii elektrycznej w fabrykach, magazynach, logistyce i biurach Nestlé – 1/3 fabryk Nestlé (143) już korzysta ze 100% odnawialnej energii elektrycznej. Nestlé będzie nadal zwiększać użycie energii ze źródeł odnawialnych.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Jak co roku w marcu, firma Nestlé rozpoczęła rekrutację na praktyki letnie w swojej warszawskiej centrali oraz oddziałach w Kaliszu, Nowej Wsi Wrocławskiej, Rzeszowie, Namysłowie, Kargowej i Nałęczowie. Pierwszy krok to wysłanie aplikacji poprzez stronę internetową firmy. Można to zrobić do 15 kwietnia. Ci, którzy nie są zdecydowani, jakie praktyki wybrać, mogą wziąć udział w Największych Targach Pracy i Praktyk w Polsce - Absolvent Talent Days, które już w czwartek odbędą się na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

W najnowszym rankingu portalu LinkedIn „Top Attractors”, czyli ogólnoświatowym zestawieniu pracodawców, którzy najskuteczniej przyciągają talenty, Nestlé zajęło 12. z 40. wyróżnionych miejsc. Międzynarodowy koncern został również uznany za jednego z najatrakcyjniejszych pracodawców na świecie w rankingu Universum 2016.

X

Przeczytaj również