Jesteś tutaj

Indykpol rozbuduje zakład produkcyjny w Olsztynie

Indykpol rozbuduje zakład produkcyjny w Olsztynie, a koszty inwestycji szacuje na co najmniej 120 mln zł. Warmińsko–Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna przyznała spółce wsparcie na realizację inwestycji.

Przedsięwzięcie polega na rozbudowie istniejącego zakładu przetwórstwa drobiu. Moce produkcyjne w zakresie uboju i dzielenia drobiu zwiększą się dzięki inwestycji o ponad 74%. Zasadniczą część projektu stanowić będzie budowa nowych obiektów w zakresie produkcji przetworów mięsnych.

Na mocy umowy zawartej do 5 listopada 2033 r. WMSSE, jako zarządzająca obszarem, zobowiązała się do świadczenia na rzecz spółki usług wspomagających jej działalność.

Źródło: Biznes PAP

Kategoria: 

Podobne artykuły

Grupa SuperDrob w dniu 1 marca 2018 zawarła z Indykpol S.A. umowę kupna-sprzedaży zakładu uboju kurczaka w Lublinie oraz wylęgarni piskląt kurczęcych w Turce (woj. lubelskie). Transakcja opiewa na kwotę 190,07 mln zł.

W ubiegłym roku zmalały nakłady inwestycyjne w przemyśle spożywczym, osiągając poziom 7,92 mld zł, w stosunku do 7,96  mld zł w 2016 r. Wynika to ze zmian w profilu inwestycyjnym. Firmy zamiast budować nowe obiekty stawiają na modernizację już istniejących.

X