Jesteś tutaj

Marek Sypek powołany na Dyrektora Zarządzającego Stock Polska

W czerwcu br. Marek Sypek dołączy do Stock Spirits Group w roli Dyrektora Zarządzającego na Polskę. Przejmie odpowiedzialność za Stock Polska i będzie prowadził działania z Warszawy. Zastąpi w tej roli Ian’a Croxford’a, który od stycznia 2015 pełni funkcję p.o. Dyrektora Zarządzającego w Polsce. W momencie objęcia stanowiska przez Marka Sypka w czerwcu, Ian powróci do roli Dyrektora Operacyjnego Grupy.

Marek Sypek ma znaczące osiągnięcia w branży FMCG. Pracował zarówno w największych spółkach giełdowych, jak i w firmach z finansowaniem typu private equity. Przechodzi do Stock Spirits Group z firmy Agros-Nova Holding, jednego z największych w Polsce producentów napojów, dżemów i konserw warzywnych, gdzie pełnił rolę Dyrektora Generalnego i doprowadził do poprawy wyników firmy oraz znaczącego wzrostu zysku.

Przed dołączeniem do Agros-Nova, Marek Sypek pracował w Johnson & Johnson, wartej 300 miliardów dolarów firmie działającej w obszarze konsumenckiej opieki zdrowotnej, gdzie był dyrektorem zarządzającym na Europę Środkowo-Wschodnią. W Johnson & Johnson zarządzał działalnością firmy w okresie jej szybkiego rozwoju oraz wzrostu rentowności w dziale EMEA. Nadzorował także udane połączenie z Pfizer Consumer Health.

Wcześniej Marek Sypek był Dyrektorem Zarządzającym w BIC Polska, gdzie w latach 2001-2005 nadzorował działalność w Polsce i na Ukrainie.

W Stock Spirits Group Marek Sypek przejmie odpowiedzialność za Stock Polska i będzie prowadził działania z Warszawy. Zastąpi w tej roli Ian’a Croxford’a, który od stycznia 2015 pełni funkcję p.o. Dyrektora Zarządzającego w Polsce. W momencie objęcia stanowiska przez Marka Sypka w czerwcu, Ian powróci do roli Dyrektora Operacyjnego Grupy.

Chris Heath, Dyrektor Generalny Stock Spirits, powiedział: "Cieszę się, że tak utalentowany lider dołączy do Grupy i jestem przekonany, że Marek odegra ważną rolę w procesie powrotu firmy na ścieżkę wzrostu. Jako były Dyrektor Generalny Agros-Nova ma szerokie rozumienie przemysłu spożywczego i napojów, jak również środowiska biznesowego w Polsce."

Kategoria: 

Podobne artykuły

W styczniu br. do kadry zarządzającej Kompanii Piwowarskiej dołączył Robert Cooper, który objął stanowisko dyrektora ds. zarządzania projektami i transformacją. Nowy dyrektor będzie odpowiedzialny za koordynację kluczowych projektów biznesowych KP.

Rada nadzorcza WSP „Społem” wybrała Michała Miusa na nowego prezesa zarządu. Przejął on obowiązki po Jerzym Misiaku, który kielecką wytwórnią kierował ponad dwadzieścia lat.

 

X

Przeczytaj również