Jesteś tutaj

Straty spowodowane suszą wynoszą ponad 1 mld zł

Z danych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, że straty upraw rolnych spowodowane przez suszę w tym sezonie oszacowano na 1087,96 mln zł. Susza dotknęła łącznie 134 289 gospodarstw i powierzchnię 1805,5 tys. ha.

Z komunikatu Centrum Informacyjnego Rządu wynika, że susza występuje we wszystkich monitorowanych uprawach, czyli: zbóż jarych, zbóż ozimych, krzewów owocowych, truskawek, roślin strączkowych, kukurydzy, drzew owocowych, warzyw gruntowych, tytoniu, buraka cukrowego, ziemniaka i chmielu.

Źródło: money.pl

Foto: Pxiabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Zwiększa się zasięg suszy rolniczej w Polsce w kolejnych tygodniach 2019. Niemniej, według IUNG sytuacja pod względem suszy jest lepsza niż w analogicznym okresie w 2018. W przypadku upraw zbóż jarych suszę odnotowano w 10 województwach na obszarze 9,4% gruntów ornych, podczas gdy w 2018 r. obserwowana była we wszystkich województwach na powierzchni 63,14% gruntów ornych.

W piątym okresie raportowania, tj. od 1 maja do 30 czerwca 2018 roku, stwierdzamy wystąpienie suszy rolniczej na obszarze Polski – poinformował Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa.

X