Jesteś tutaj

Polska pójdzie w ślady Litwy?

Od 1 stycznia obowiązuje na Litwie bardziej restrykcyjne prawo dotyczące sprzedaży alkoholu. Ogranicza ono czas w jakim klienci mogą kupować napoje alkoholowe. Podobne rozwiązanie ma zostać wprowadzone w Polsce.

Dotychczas na Litwie można było kupować alkohol codziennie między 8 a 22. Nowe przepisy ograniczają sprzedaż do godzin od 10 do 20, a w niedziele od 10 do 15.

Nie są to jedyne obostrzenia wprowadzone w kraju. Obowiązuje całkowity zakaz reklamy alkoholu oraz spożywania w miejscach publicznych. Niedozwolona jest też sprzedaż osobom poniżej 20. roku życia.

Źródło: IAR

Foto: Shutterstock

Kategoria: 

Podobne artykuły

Wrocławscy urzędnicy przygotowali projekt uchwały ograniczający sprzedaż alkoholu. Władze miasta chcą również ustalić miejsca, w których można spożywać alkohol i grillować. Propozycja nowego prawa trafi do konsultacji.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski przeprowadził rozmowę telefoniczną z komisarzem UE ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności Vytenisem Andriukaitisem na temat przywozu do Polski z Litwy żywych świń pochodzących z obszarów z ograniczeniami.

X