Jesteś tutaj

Polska pójdzie w ślady Litwy?

Od 1 stycznia obowiązuje na Litwie bardziej restrykcyjne prawo dotyczące sprzedaży alkoholu. Ogranicza ono czas w jakim klienci mogą kupować napoje alkoholowe. Podobne rozwiązanie ma zostać wprowadzone w Polsce.

Dotychczas na Litwie można było kupować alkohol codziennie między 8 a 22. Nowe przepisy ograniczają sprzedaż do godzin od 10 do 20, a w niedziele od 10 do 15.

Nie są to jedyne obostrzenia wprowadzone w kraju. Obowiązuje całkowity zakaz reklamy alkoholu oraz spożywania w miejscach publicznych. Niedozwolona jest też sprzedaż osobom poniżej 20. roku życia.

Źródło: IAR

Foto: Shutterstock

Kategoria: 

Podobne artykuły

Wrocławscy urzędnicy przygotowali projekt uchwały ograniczający sprzedaż alkoholu. Władze miasta chcą również ustalić miejsca, w których można spożywać alkohol i grillować. Propozycja nowego prawa trafi do konsultacji.

Senatorowie wprowadzili poprawki do ustawy ograniczającej sprzedaż alkoholu. Dotyczą one m.in. limitu udzielania przez gminy zezwoleń na jego sprzedaż. Za wprowadzeniem zmian opowiedziało się 62 senatorów, 5 było przeciwnych, reszta wstrzymała się od głosu. 

X