Jesteś tutaj

Handel w niedziele: Prace zawieszone do września

Do września może być w zawieszeniu projekt dotyczący handlu w niedzielę. W pierwszym czytaniu nadal znajduje się projekt przygotowany głównie przez NSZZ Solidarność. Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu podkomisja stała do spraw rynku pracy  nie została zwołana, może się to stać dopiero we wrześniu.

Na razie nie podjęto żadnych działań, od momentu skierowania projektu do prac - do podkomisji stałej do spraw rynku pracy. Sytuacje miało zmienić powołanie na stanowisko szefa, Janusza Śniadka. Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu podkomisja nie została jednak zwołana, może się to stać dopiero we wrześniu. Janusz Śniadek mówi, że wciąż jest możliwe, aby ustawa weszła w życie od stycznia 2018 r., jednak obecnie plan ten się skomplikował. Elżbieta Rafalska czy Mateusz Morawiecki mówią jednak o stopniowym dochodzeniu do pełnego zakazu. Przypomnijmy, że obecnie rozważa się wariant z zakazem w dwie niedziele w miesiącu.

Źródło: http://www.rp.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

Komitet Stały Rady Ministrów po pozytywnym zaopiniowaniu, przekazał projekt do dalszych prac. Szef Komitetu, Henryk Kowalczyk informuje, ze być może rząd zajmie się projektem w najbliższy wtorek ( 21 marca). 

Przedstawiciele polskiej branży handlowej proponują trwałe rozwiązanie, chroniące zarówno pracowników, konsumentów, jak i polski handel. Rozwiązaniem takim byłoby zagwarantowanie pracownikom handlu, obligatoryjnych dwóch wolnych niedziel w miesiącu – czyli dwukrotnie więcej niż obecnie – dzięki odpowiedniej nowelizacji Kodeksu pracy.

X