Jesteś tutaj

Dzień wolności podatkowej

Dzisiaj, 6 czerwca przypada dzień wolności podatkowej w Polsce – poinformowało Centrum im. Adama Smitha. W ubiegłym roku dzień ten obchodzono 9 czerwca.

Dzień wolności podatkowej stanowi przełomowy dzień, w którym obywatel przestaje pracować na potrzeb państwa, a zaczyna zarabiać na siebie. Datę tą oblicza się przez stosunek udziału wydatków publicznych do PKB.

W bieżącym roku dzień ten wypadł trzy dni wcześniej niż w 2017 r. ze względu na szybszy wzrost PKB w stosunku do wydatków publicznych.

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

14 czerwca podatnicy w Polsce przestaną pracować na państwo, a zaczną zarabiać na siebie. Co roku dzień wolności podatkowej zwykle przypada w okolicach 20 czerwca. Oznacza to, że blisko połowę dochodów Polaków pochłaniają daniny publiczne.

Grupa Mainfreight, jedna z największych grup logistycznych na świecie, dokonuje wielu znaczących inwestycji w Europie. Dynamiczny rozwój powierzchni magazynowej wynika z realizacji wcześniej przyjętej strategii i świetnych wyników finansowych, jakie Mainfreight osiąga na europejskim rynku.

X