Jesteś tutaj

Zmiany w niedzielnym handlu jeszcze w tym roku?

Sądy orzekły, że sklepy mogą być otwarte w niedziele z ograniczeniem handlu, jeśli mają podpisane umowy z operatorami pocztowymi. Taka sytuacja spowodowała, że resort pracy przyspieszył pracę nad nowelizacją ustawy regulującej niedzielny handel.

Do tej pory do sądów trafiło osiem spraw franczyzobiorców Żabki, którym Państwowa inspekcja Pracy zarzuciła łamanie prawa zakazującego handlu w niektóre niedziele. Wszystkie z tych spraw wygrali przedstawiciele sieci. Sytuacja ta spowodowała, że kolejni detaliści zamierzają podejmować współpracę z operatorami pocztowymi, umożliwiając swoim klientom odbiór korespondencji.

W Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej odbyło się już spotkanie w tej sprawie. Minister Rafalska zgodziła się na przyspieszenie prac nad nowelizacją ustawy. Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”, Alfred Bujara liczy, że zmiany zostaną wprowadzone jeszcze w tym roku.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Nadchodzący 2020 r. będzie kolejnym z ograniczeniem handlu w niedziele. W całym roku będzie zaledwie 7 niedziel, w czasie których wszystkie placówki handlowe będą mogły być otwarte.

Premier zapowiedział, że dokona przeglądu ustawy ograniczającej handel w niedziele. Przyznał również, że w najbliższym czasie zapadną decyzje związane z tym tematem. Tymczasem Janusz Śniadek, poseł PiS i były przewodniczący NSZZ „Solidarność” w rozmowie z „Poradnikiem Handlowca” odniósł się do kwestii planowanych zmian w ustawie o niedzielnym handlu. Przyznał, że nowelizacja przepisów może się nie odbyć do końca tej kadencji sejmu.

X