Jesteś tutaj

Tesco zamyka 3 sklepy

Tesco zamknie 3 sklepy w Polsce. Obiekty w Warszawie, Kaliszu i Wrocławiu zostaną zlikwidowane, ponieważ przynoszą straty. Część zatrudnionych w nich osób znajdzie pracę w innych placówkach sieci.

Zamknięte zostaną sklepy Wrocław Paprotna, Kalisz Wojska Polskiego i Warszawa Toruńska. Sklepy te zatrudniają łącznie 171 osób. Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska zapewnił, że części pracowników zaproponowano przenosiny do innych placówek sieci, by zminimalizować liczbę osób, które opuszczą firmę. Nieznana jest dokładna data zamknięcia placówek.

Źródło: tvn12bis.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

Sieć Tesco pomimo wzrostu obrotów w Europie, w Polsce wykazuje ich spadek. W ostatnim roku finansowym  przychody firmy spadły o 3% do poziomu 10,8%, a ilość sklepów zmalała o 11 placówek. 

Pod hasłem „Kulinarni odkrywcy” rusza dwunasta edycja programu Tesco dla Szkół, który tym razem koncentruje się na edukacji kulinarnej dzieci. Wg badań przeprowadzonych na zlecenie programu przez MillwardBrown, ponad połowa polskich dzieci w wieku szkolnym nie potrafi samodzielnie zaparzyć herbaty, a z odgrzaniem obiadu nie poradzi sobie co piąty gimnazjalista. Program edukacyjny Tesco dla Szkól – „Kulinarni odkrywcy”, skierowany do szkół podstawowych i gimnazjalnych, oferuje nauczycielom i rodzicom przepis na skuteczne zachęcenie dzieci do kulinarnych eksperymentów. Program wspiera kampania komunikacyjna do szkół, rodziców oraz klientów sieci.

X