Jesteś tutaj

Tesco opuści Polskę, jeśli nie poprawi rentowności

Polska jest jedynym krajowym rynkiem, na którym sieć Tesco nie osiąga zysku. Dyrektor generalny przyznał, że jeśli wyniki nie poprawią się, nie wykluczone jest wycofanie się z polskiego rynku.

Z opublikowanych w ostatnim czasie wyników za pierwsze półrocze roku finansowego 2018/2019 wynika, że sprzedaż w Polsce spadła o 3,5% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, kształtując się na poziomie 4,83 mld zł. Głównym powodem takiej sytuacji jest wprowadzenie ograniczenia handlu w niedziele.

Dave Lewis, dyrektor generalny Tesco w rozmowie z agencją informacyjną Reuters przyznał, że sieć wprowadza rozwiązania mające poprawić rentowność na polskim rynku. Jeśli nie uda się wypracować zysku niewykluczona jest sprzedaż sklepów innej sieci handlowej.

Źródło: Reuters

Kategoria: 

Podobne artykuły

Tesco zamknie 3 sklepy w Polsce. Obiekty w Warszawie, Kaliszu i Wrocławiu zostaną zlikwidowane, ponieważ przynoszą straty. Część zatrudnionych w nich osób znajdzie pracę w innych placówkach sieci.

Firma Tesco Polska poinformowała swoich pracowników o przyspieszeniu realizacji planów biznesowych w zakresie redukcji kosztów operacyjnych i podniesienia konkurencyjności. Sieć potwierdziła plan likwidacji 13 przynoszących straty sklepów.

X

Przeczytaj również