Jesteś tutaj

Rząd przyjął nowe prawo – kasy online obowiązkowe

Podczas czwartkowego posiedzenia rząd przyjął nowelizacje ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy Prawo o miarach. Zmiany w prawie skutkują obowiązkiem wprowadzania kas online, które będą łączyć się automatycznie z serwerami Krajowej Administracji Skarbowej.

Nowe rozwiązanie, przygotowane przez Ministerstwo Finansów ma uszczelnić system poboru VAT oraz zwiększyć bezpieczeństwo obrotu gospodarczego.

Wymiana kas będzie jednak rozłożona w czasie. Kasy z papierowym zapisem kopii będzie można kupić tylko do końca bieżącego roku, a kasy z zapisem elektronicznym do 31 grudnia 2022 r. Kasy te będą mogły być używane do czasu ich wyeksploatowania, czyli zapełnienia pamięci fiskalnej.

Konsumenci nie muszą się obawiać o gromadzenie danych osobowych przez KAS. Informacje przekazywane do skarbówki będą w pełni anonimowe. Głównym celem wprowadzenia nowych regulacji prawnych jest walka z szarą strefą.

Według zapowiedzi rządu nowe prawo ma zacząć obowiązywać od października 2018 r.

Źródło: money.pl

Foto: iStock.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości pewien zmian. Na antenie radio Tok Fm, zdradził plany rządu co do zmian w kontrowersyjnym temacie. 

Trwają prace nad zmianą kodeksu karnego skarbowego. Krajowa Administracja Skarbowa, straż miejska lub Państwowa Inspekcja Handlowa przy stwierdzeniu sprzedaży alkoholu poza kasą fiskalną automatycznie będzie mogła odbierać koncesję detalistom.

X