Jesteś tutaj

Ruch zostanie tylko marką

Alior Bank, który kilka dni temu otrzymał od UOKiK zgodę na przejęcie Ruchu, zamierza w przypadku zgody na redukcję wierzytelności zostawić jedynie markę. Sieć detaliczną ma przejąć Orlen, a logistykę Poczta Polska.

O dalszych planach informuje „Puls Biznesu”, według którego w piątek doszło do złożenia w sądzie ostatecznego planu restrukturyzacji z propozycjami ugodowymi. Wierzytelności spółki wobec innych podmiotów sięgają około 0,5 mld zł. Redukcja ma objąć średnio 50% długów, jednak w przypadku części wydawców będzie ona sięgała nawet 75-80%.

Wierzyciele Ruchu muszą się zgodzić na redukcję, by w dalszej kolejności Orlen przejął detal, a Poczta Polska logistykę spółki. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży mają pozwolić na spłatę długów dostawcy prasy.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W czwartek, tj. 17 stycznia, Izba Wydawców Prasy ma spotkać się z przedstawicielami PKN Orlen i Alior Banku. Głównym z omawianych tematów będą długi Ruchu wobec wydawców, sięgające ponad 164 mln zł.

Orlen kończy przygotowania do podpisania umowy z doradcą mającym przeprowadzić proces due dilligence Ruchu. O zainteresowaniu koncernu naftowego Ruchem słyszy się od dłuższego czasu. Orlen miałby przejąć część detaliczną spółki. Według analiz PwC ten fragment działalności Ruchu został wyceniony na 80 mln zł.

X