Jesteś tutaj

Rossmann z rekordowym podatkiem CIT

Rossmann jest drugim co do wielkości wśród firm handlowych płatnikiem CIT w Polsce, a 11 wśród 2673 podmiotów uwzględnionych w zestawieniu Ministerstwa Finansów za 2018r.

Ministerstwo Finansów właśnie opublikowało doroczny ranking podatników CIT za ubiegły rok. Obejmuje on 2673 firm (część jednak wykazała straty). W pierwszej dziesiątce firm, które najmocniej wsparły budżet państwa, tradycyjnie znalazły się przede wszystkim banki – pierwsze miejsce przypadło państwowemu PKO BP z 1 mld 380 mln zł. 11-te miejsce zajął Rossmann z rekordowym, największym w dotychczasowej historii firmy podatkiem CIT w wysokości 237,4 mln zł. Jednak w zestawieniu samych sieci handlowych Rossmann jest już drugi na podium.

Jeśli chodzi o wysokość przychodów osiągniętych w 2018r. Rossmann jest w pierwszej 50-tce największych firm w Polsce, na 46. miejscu w zestawieniu.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Drogerie Rossmann zdobyły tytuł "Ulubiona marka - wybór konsumenta". Badanie przeprowadził niezależny Instytut GfK Polonia na 1000-osobowej, reprezentatywnej grupie osób w wieku 18-65 l. – Głosowali konsumenci, którzy decydują o zakupach w swoich domach, zwracają uwagę na marki produktów i używają artykułów objętych badaniem – mówiła podczas prezentacji wyników Magdalena Zimna z GfK Polonia. Spośród 520 ogólnopolskich marek spożywczych i chemiczno-kosmetycznych konsumenci wytypowali 53 marki lubiane najbardziej.

Firma Rossmann planuje powiększyć swój zespół w otwartym tego roku Centrum Technologicznym na Teofilowie. Poszukujemy programistów z  doświadczeniem, ale także studentów chcących zdobywać doświadczenie poprzez łączenie  pracy z nauką na uczelni.

X