Jesteś tutaj

Prezes Orlenu: 67% produktów na stacjach pochodzi z Polski

Ponad 67% produktów, które konsumenci mogą obecnie zakupić na stacjach PKN Orlen, to produkty polskich firm. Łącznie ponad 80% sprzedawanych artykułów zostało wytworzonych w Polsce – powiedział PAP prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, który podczas ubiegłotygodniowego Forum Ekonomicznego w Krynicy przedstawiał strategię sprzedaży detalicznej na stacjach koncernu.

– Będziemy kontynuować promowanie polskich wyrobów na 1700 stacjach w Polsce oraz na 1000 stacjach koncernu za granicą, bo patriotyzm gospodarczy rozwija gospodarkę – oświadczył prezes PKN Orlen.

Zdaniem Daniela Obajtka, klienci Orlenu oczekują takiej oferty i chcą kupować właśnie produkty wytworzone przez rodzime przedsiębiorstwa.

Źródło: Biznes PAP

Kategoria: 

Podobne artykuły

Orlen chce zwiększyć udział sprzedaży polskich produktów na swoich stacjach benzynowych z obecnych 50% do 60% – poinformował prezes koncernu podczas konferencji prasowej. W realizacji tego celu mają pomóc rynki zagraniczne, na których obecny jest Orlen, a także fuzja z Lotosem. 

Maksymalnie 210 sekund będzie zajmowało kierowcom zatankowanie paliwa, zamówienie produktów z oferty gastronomicznej i opłacenie transakcji na nowej stacji Orlenu pod Wrocławiem. To pierwsza stacja PKN Orlen w formacie „drive through”, gdzie klient będzie mógł skorzystać z usług bez wysiadania z pojazdu.

X

Przeczytaj również