Jesteś tutaj

Premier o niedzielnym handlu

Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że dokona przeglądu ustawy ograniczającej handel w niedziele. Zapowiedział również, że w najbliższym czasie zapadną decyzje związane z tym tematem.

– Dokonujemy przeglądu tego, jaki wpływ ta ustawa miała na większe, mniejsze sklepy, sklepy rodzinne, a przede wszystkim na ludzi: jakie są ich preferencje, czego oczekują – mówił premier Morawiecki, dodając: – W najbliższym czasie zapadną decyzje związane z tym tematem.

W tym roku handel dozwolony jest w ostatnią niedziele miesiąca. W 2020 r. handel będzie ograniczony w każdą niedzielę, nie licząc wyjątków wymienionych w ustawie. Na podstawie badania, eksperci z Biura Analiz Sejmowych sugerują jednak, by niehandlowe były tylko dwie niedziele każdego miesiąca.

Źródło: money.pl

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości pewien zmian. Na antenie radio Tok Fm, zdradził plany rządu co do zmian w kontrowersyjnym temacie. 

Niemieckie sieci handlowe chcą, by to do nich, a nie jak obecnie do władz lokalnych, należała decyzja o otwarciu bądź zamknięciu sklepów w niedziele. W tym celu właściciele kilku sieci domów towarowych utworzyli platformę, która ma walczyć o zmianę prawa.

X