Jesteś tutaj

Nocne ograniczenie sprzedaży alkoholu w Sopocie?

Sopoccy radni zamierzają wspólnie z detalistami ograniczyć sprzedaż alkoholu po godzinie 24. Na spotkaniu, do którego ma dojść 10 kwietnia, władze miasta przedstawią propozycję listu intencyjnego w tej sprawie.

Miejscowi radni od pewnego czasu zamierzają zmniejszyć sprzedaż i spożycie alkoholu w mieście. W poprzednim roku właściciele klubów i restauracji podpisali list intencyjny, w którym zobowiązali się nie wpuszczać w nocy do lokali osób poniżej 21 roku życia.

Decyzja sopockich radnych dotycząca detalistów związana jest ze znowelizowaną ustawą o wychowaniu w trzeźwości. Nie chcą oni wprowadzać całkowitego zakazu sprzedaży alkoholu między 22-6. Postanowili oni przekonać właścicieli placówek handlowych, do innego rozwiązania.

Jak dowiedzieli się nieoficjalnie redaktorzy portalu trojmiasto.pl jeżeli wszystkie sklepy w centrum miasta zobowiążą się do zakończenia sprzedaży alkoholu po 24, radni nie wprowadzą ustawowego zakazu w godzinach 22-6.

Źródło: trojmiasto.pl

Foto: shutterstock.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

W Sosnowcu między północą a 6 rano oraz w Kępnie między 22 a 6 nie będzie można kupić w sklepach alkoholu. Dzięki temu wydłuży się lista miast, w których obowiązuje nocna prohibicja.

Od początku roku na Litwie obowiązuje ograniczenie sprzedaży alkoholu. Norfa – jedna z największych sieci detalicznych działająca na Litwie, zapowiedziała skrócenie czasu otwarcia swoich placówek. Czy podobny los czeka polskie sklepy?

X