Jesteś tutaj

Niskie ceny napojów alkoholowych w Polsce

Eurostat opublikował dane dotyczące ceny napojów alkoholowych w krajach Unii Europejskiej. W Polsce cena wynosi 86% średniej ceny unijnej i okazuje się jedną z najniższych, spośród wszystkich państw członkowskich.

Najtańszy alkohol w Unii Europejskiej mają Rumuni i Bułgarzy (po 74% średniej unijnej). Niewiele droższe trunki są na Węgrzech (77%). Przed Polską w zestawieniu tym znalazły się także Czechy oraz Hiszpania. Niewiele drożej niż nad Wisłą, za napoje z procentami muszą płacić nasi zachodni sąsiedzi – w Niemczech cena wynosi 89% średniej unijnej.

Na drugim końcu skali znajdują się Finlandia (182%), Irlandia (177%) oraz Szwecja (152%). Wysoko na liście znalazły się także Gracja, Wielka Brytania, Estonia oraz Dania.

Źródło: Eurostat

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Sprzedaż detaliczna w Polsce w grudniu wzrosła o 4,9% rok do roku, po wzroście o 4,7% w stosunku rocznym w listopadzie – informuje Eurostat. W ujęciu miesięcznym sprzedaż spadła o 0,4%.

Sprzedaż detaliczna w Polsce w marcu 2019 r. wzrosła o 6,1% rok do roku, zachowując dynamikę roczną z lutego 2019 r. – informuje Eurostat. W ujęciu miesięcznym sprzedaż wzrosła natomiast o 0,1%.

X