Jesteś tutaj

Niedzielne Zakupy – aplikacja pomoże znaleźć czynny sklep

W kwietniu zrobimy zakupy tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. W pozostałe sklepy są nieczynne ze względu na Wielkanoc oraz przepisy ustawy ograniczającej handel w siódmy dzień tygodnia. Powstała jednak mobilna aplikacja, dzięki której można sprawdzić jakie punkty handlowe są czynne w danym mieście w wolne niedziele.

Aplikacja jest pomysłem czterech studentów Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego. Idea jej utworzenia zrodziła się, gdy w pierwszą niehandlową niedzielę (11 marca) chcąc udać się na zakupy zastali oni nieczynny sklep. Musieli więc szukać otwartego sklepu w innej części miasta. Wówczas narodził się pomysł utworzenia mapy pokazującej czynne w tym dniu punkty handlowe.

Dzięki aplikacji użytkownicy mogą nie tylko znaleźć otwarty sklep, ale także dodać go do listy, jeśli wcześniej na niej nie figurował. Twórcy zapewniają, że na bieżąco dodają do bazy kolejne miasta oraz placówki handlowe. Bezpłatna aplikacja dostępna jest na smartfony z systemem Android. Zainstalowało ją już ponad tysiąc osób.

Źródło: opole.wyborcza.pl

Foto: Niedzielne Zakupy- aplikacja

Kategoria: 

Podobne artykuły

Od 2 listopada gazetki promocyjne sklepów Chorten dostępne są w aplikacji mobilnej na smartfony i tablety – Moja Gazetka.

Handel detaliczny w Polsce mierzy się od marca 2018 r. z nową rzeczywistością, którą kształtują ograniczenia w handlu w niedzielę. W jaki sposób odbiło się to na wynikach sprzedaży kategorii FMCG? Komentuje Joanna Rogalska – Client Director w Nielsenie.

X