Jesteś tutaj

Lidl po raz kolejny zagrał z WOŚP

Za nami 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sklepach Lidl Polska już po raz 11. odbyła się zbiórka, dzięki której udało się zebrać rekordowe 4 mln zł. Od początku wspólnego grania Lidl Polska z Orkiestrą udało się przeznaczyć aż 24 mln zł na zakup sprzętu medycznego.

Celem tegorocznej zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było pozyskanie środków dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Lidl już jedenasty rok z rzędu zagrał wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tym razem zbiórka rozpoczęła się wcześniej – we wszystkich sklepach Lidl już 30 grudnia pojawiły się specjalne skarbony, a klienci mogli dodatkowo nabyć gadżety WOŚP, których całkowity zysk ze sprzedaży został przekazany na rzecz 28. Finału WOŚP. Klienci wciąż mogą wziąć udział w trzech aukcjach internetowych zorganizowanych przez Lidl Polska.

Wspólnie, dzięki zaangażowaniu zarówno blisko 20 tys. pracowników, jak i hojności klientów wspierających WOŚP, udało się zebrać 4 mln zł. Łącznie przez jedenaście lat grania Lidl przekazał na WOŚP aż 24 mln zł.

–Jesteśmy dumni, że po raz jedenasty zagraliśmy wspólnie z Orkiestrą. Przez wszystkie lata udało nam się zebrać łącznie aż 24 mln zł. W tym roku tradycyjnie zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz WOŚP w naszych sklepach, a ponadto oferowaliśmy gadżety Orkiestry, których całkowity zysk ze sprzedaży przekazaliśmy na rzecz Fundacji. Oprócz tego – wciąż można wziąć udział w aukcjach internetowych, w których do wylicytowania jest m.in. zaproszenie dla dwóch osób na kolację przygotowaną przez szefa kuchni Karola Okrasę w restauracji Platter by Karol Okrasa lub dzień na planie zdjęciowym Kuchni Lidla. Zachęcamy do pomagania razem z nami, pobijmy wspólnie kolejny rekord – podsumowuje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication, Lidl Polska.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Zadeklarowana kwota (na dzień 17 stycznia) zebrana podczas 25. Finału to już  62 418 767 zł. W zbiórkach uczestniczyło również wiele sklepów, na terenie których wolontariusze zbierali pieniądze, a także w akcję włączyły się inne firmy z branży FMCG, wspierając fundację.

Wczoraj „Poradnik Handlowca” informował o słabej sprzedaży produktów spożywczych przez Internet. Dzisiaj z Lidla docierają informację o wycofaniu ze swojego sklepu internetowego żywność.

X

Przeczytaj również