Jesteś tutaj

Koniunktura w handlu w październiku

Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej GUS (SI) w październiku 2019 r. kształtuje się na poziomie zbliżonym do notowanego we wrześniu 2019 r., ale niższym niż w październiku 2018 r. – informuje Główny Urząd Statystyczny.

W październiku 2019 r. wskaźnik ufności w handlu detalicznym kształtuje się na poziomie nieco niższym w stosunku do sygnalizowanego przed miesiącem. Oceny sprzedaży zrealizowanej w ostatnich trzech miesiącach są nieco bardziej korzystne niż sygnalizowano we wrześniu br. Przewidywania dotyczące sprzedaży są pesymistyczne, wobec pozytywnych prognoz formułowanych miesiąc wcześniej. Bieżący stan zapasów towarów jest uznawany za zbliżony do odpowiedniego w stosunku do zapotrzebowania.

Foto: shutterstock.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 6,3 (przed miesiącem plus 5,2). Poprawę koniunktury sygnalizuje 16,8% badanych przedsiębiorstw, pogorszenie – 10,6% (w ubiegłym miesiącu odpowiednio 16,1% i 11%).

Foto: Eurocash

W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 7,5 (przed miesiącem plus 7,3). Poprawę koniunktury sygnalizuje 17,9% badanych przedsiębiorstw, pogorszenie – 10,4% (miesiąc wcześniej odpowiednio 17,4% i 10,1%).

X

Przeczytaj również