Jesteś tutaj

Kaufland przejmuje sklepy Tesco – pozytywna decyzja UOKiK

Prezes UOKiK wydał zgodę na koncentrację wszczętą na wniosek Kaufland Polska Markety, a polegającą na nabyciu przez wnioskodawcę części mienia spółek Snowfinch 19 z siedzibą w Warszawie oraz Zodiac S.à.r.l. z siedzibą w Luksemburgu. Chodzi o trzy markety sieci Tesco położone w Gdańsku, Warszawie i Krakowie.

W dniu 30 sierpnia 2019 r. wpłynęło do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgłoszenie zamiaru koncentracji przedsiębiorców, polegającej na nabyciu przez Kaufland Polska Markety hipermarketów w Krakowie przy ul. Wielickiej 259, w Gdańsku, przy ul. Cienistej 30 oraz w Warszawie przy ul. Stalowej 60/64.

Foto: bigstockphoto.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Do UOKiK wpłynął wniosek sieci Kaufland w sprawie przejęcia szóstego sklepu Tesco w Polsce. Tym razem chodzi o placówkę mieszczącą się przy ulicy gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" w Warszawie.

1 lutego br. trzy sklepy Tesco wraz z ich pracownikami zostaną przejęte przez sieć Kaufland. Mowa o placówkach w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. O sytuacji poinformowała działająca w Tesco Solidarność.

X

Przeczytaj również