Jesteś tutaj

Dobre prognozy dla rynku magazynowego

W drugiej połowie roku rynek magazynowy pozostanie w dobrej kondycji. W rezultacie wysokiej liczby realizowanych inwestycji, całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni magazynowej na koniec roku przekroczą 18 mln mkw. – oceniają eksperci AXI IMMO.

Popyt powinien utrzymać się na stabilnym poziomie i na koniec 2019 r. osiągnąć poziom przynajmniej 3,5 mln wynajętych mkw.

W zakresie dostępności powierzchni magazynowej można spodziewać się okresowego wzrostu poziomu pustostanów. Powodem będzie oddanie do użytku projektów spekulacyjnych oraz relokacji firm logistycznych, zwłaszcza w Polsce Centralnej i na Górnym Śląsku.

Do końca roku stawki czynszów pozostaną na stabilnym poziome zwłaszcza na głównych rynkach, gdzie utrzymuje się wysoka konkurencja pomiędzy deweloperami.

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wybuduje główny magazyn dla Leroy Merlin w Polsce Centralnej, w województwie łódzkim. Powierzchnia obiektu w podstawie budynku wyniesie ponad 123 600 mkw. i pod tym względem jest rekordową na polskim rynku magazynowym. Prace budowalne rozpoczną się w II kwartale br., a ich finalne zakończenie przewidziane jest na IV kwartał 2019 r.

Polskie zasoby powierzchni magazynowej wynoszą prawie 15 mln mkw. (o 2 mln więcej rok do roku) i zostawiają daleko w tyle naszych południowych sąsiadów. Mamy jej dwa razy więcej niż Czechy i sześć razy tyle, co Słowacja. Co więcej, nasz kraj depcze po piętach Hiszpanii, w której powierzchnia magazynowa wynosi 15,5 mln mkw. – wynika z raportu CBRE „Market View: Polski rynek przemysłowy i logistyczny po III kwartałach 2018”.

X