Jesteś tutaj

Coraz więcej terminali bezgotówkowych w polskich przedsiębiorstwach

W ramach programu Polska Bezgotówkowa do końca stycznia br. zainstalowano w firmach na terenie całego kraju ponad 250 tys. terminali. Duża część przedsiębiorstw (65%), która umożliwiła korzystanie swoim klientom z płatności bezgotówkowych znajduje się w miejscowościach poniżej 100 tys. mieszkańców.

Województwami, w których zainstalowano najwięcej terminali w ramach programu Polska Bezgotówkowa są: mazowieckie (15,2%), śląskie (11,6%), wielkopolskie (9,5%) oraz małopolskie (9,3%). Po drugiej stronie skali znalazły się z kolei województwa świętokrzyskie (2,9%), podlaskie (2,8%), opolskie (2,8%) i lubuskie (2,5%).

Zainstalowane dzięki programowi terminale zrealizowały dotychczas 187,5 mln transakcji za kwotę niemal 10 mld zł.

Źródło: Rzeczpospolita

Foto: shutterstock.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Od 1 lipca br. w Polsce zacznie obwiązywać obniżona stawka tzw. opłaty interchange – podstawowej części opłat ponoszonych przez sprzedawców przy przyjmowaniu transakcji kartami płatniczymi. Z pewnością spowoduje to znaczny wzrost zainteresowania tymi urządzeniami.

Liczba zainstalowanych dzięki programowi Polska Bezgotówkowa terminali płatniczych przekroczyła właśnie 150 tys. sztuk. Jednymi z głównych beneficjentów programu są sklepy spożywcze.

X