Jesteś tutaj

Co dalej z handlem w niedziele?

Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego przeprowadza dalszą część konsultacji dotyczącej obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Rząd informuje, że prace nad projektem trwają w parlamencie, zaś na ostateczne rozwiązania poczekamy jeszcze jakiś czas.

Prace nad projektem ws. zakazu handlu w niedzielę trwają w parlamencie, poczekajmy, aż zostanie wypracowane ostateczne rozwiązanie; w ciągu najbliższych tygodni albo miesięcy będzie wiadomo coś więcej – tak o projekcie mówił na antenie Polsat New we wtorek 6 czerwca rzecznik rządu Rafał Bochenek, który przyznał też, że w trakcie prac pojawiały się różne rozwiązania dotyczące ograniczenia handlu w niedziele. Rozmawiano na przykład o zakazie handlu we wszystkie niedziele, ograniczeniu tego zakazu do dwóch niedziel w miesiącu lub ograniczeniu handlu w niedziele do godz. 13. Rzecznik rządu przyznał też, że dotychczasowe propozycje wymagają dopracowania, w tym na przykład doprecyzowania definicji prawnych czy na zasięgu zakazu handlu wobec różnych podmiotów, na przykład placówek pocztowych, aptek, szpitali czy dworców.

Fot. Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Negatywny wpływ na sytuację przedsiębiorców i pracowników w miejscowościach turystycznych może mieć ograniczenie handlu w niedziele.  Może to być szczególnie odczuwalne w miejscach, w których zdecydowana większość przychodów całego roku przypada na kilka miesięcy. To fragment stanowiska wobec obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

Co trzeci Polak uważa, że każda niedziela powinna być handlowa, a co piąty jest za całkowitym zakazem handlu w niedzielę. Niemal połowa (48%) akceptuje jakąś formę ograniczenia handlu. Spośród osób akceptujących zakaz handlu w niedzielę najwięcej jest zwolenników dwóch niedziel handlowych w miesiącu – wynika z sondażu ARC Rynek i Opinia.

X

Przeczytaj również