Jesteś tutaj

Biegacze nie zawiedli – ponad 220 tys. zł dla Szpitala Dziecięcego w Krakowie

Za nami 8. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco. Ponad 3600 osób pobiegło, by pomóc najmłodszym. Celem tegorocznego biegu było pozyskanie środków na zakup ultradźwiękowego noża do usuwania tkanek nowotworowych o nazwie CUSA dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu.

W tegorocznym biegu, 31 sierpnia na krakowskich Błoniach, wzięło udział łącznie nieco ponad 3600 uczestników, zaś samą inicjatywę wsparły dziesiątki partnerów. Udało się zebrać co najmniej 221 tys. złotych. Co najmniej, bowiem cały czas można wspierać inicjatywę na stronie bieg.fundacjatesco.pl.

Nóż ultradźwiękowy CUSA trafi do Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu, gdzie będzie pomagał leczyć małych pacjentów. CUSA to chirurgiczny, ultradźwiękowy aspirator tkankowy, którego pełna nazwa to Cavitron Ultrasonic Surgical Aspirator. Urządzenie pozwala na małoinwazyjne usuwanie zmian patologicznych w narządach tkankowych takich jak mózg, wątroba czy trzustka.

8. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco był okazją do spróbowania swoich sił przez biegaczy zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich. Rywalizowano w kilku różnych biegach: Głównym na dystansie 10 km, Rodzinnym o długości 3,5 km, Biegu na Szpilkach na 100 m oraz biegach dla dzieci i specjalnym biegu bobasa. W przerwie między biegami można było wziąć udział w pokazach, konkursach, degustacjach czy atrakcjach promujących zdrowy tryb życia.

Uczestnicy Biegów Charytatywnych Fundacji Tesco co roku pomagają wyposażać Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie w kolejne niezbędne urządzenia. Dzięki ich wsparciu w minionych latach możliwe było wyremontowanie i doposażenie w sprzęt medyczny i rehabilitacyjny różnych oddziałów szpitala, zakup Prodrobota, aparatu „Carpe diem” do dializ noworodków i niemowląt czy karetki neonatologicznej „N”. Po ośmiu edycjach Biegu, łączne wsparcie na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie przekroczyło 1,2 mln zł.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Tegoroczna, ósma już edycja Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco cieszy się ogromnym zainteresowaniem biegaczy. Zapisało się już ponad 3000 osób. W porównaniu z ubiegłym rokiem wolne miejsca zapełniają się znacznie szybciej. Prym wiodą dzieci, które na dwa i pół tygodnia przed wydarzeniem wypełniły już listy startowe. Wszyscy chętni, którzy chcą wesprzeć tegoroczny cel biegu, cały czas mają możliwość, by to uczynić.

Ronan Martin, Wiceprezes Zarządu Carrefour Polska ds. ekspansji i centrów handlowych podsumował pierwszy kwartał inwestycji Spółki na polskim rynku: - Początek roku upłynął Carrefour pod znakiem intensywnych inwestycji w zwiększanie wartości posiadanych w Polsce aktywów. Celem naszej długoterminowej strategii jest zaoferowanie nowoczesnej i atrakcyjnej przestrzeni zakupowej w centrach handlowych oraz w sklepach. Działania te odpowiadają na rosnące oczekiwania klientów, ale także najemców, poszukujących na rynku dobrych i sprawdzonych lokalizacji, które oferują nową jakość zakupów.

X