24 sierpnia obchodzono Dzień Niepodległości Ukrainy. Świętowali go również nasi sąsiedzi, którzy na co dzień mieszkają w Polsce, uczą się i pracują. Coraz więcej z nich decyduje się na założenie własnego biznesu w naszym kraju, również w ramach franczyzy. Już blisko 500 przedsiębiorców prowadzi sklepy Żabka, z czego w większości są to panie.
– Oceniamy, że liczba ukraińskich franczyzobiorców w Żabce może nadal rosnąć, a sieć jest gotowa na przyjęcie kolejnych ambitnych i przedsiębiorczych osób, oferując im wsparcie i narzędzia potrzebne do osiągnięcia sukcesu na polskim rynku. Żabka z dumą wspiera przedsiębiorców z różnych zakątków świata, tworząc przestrzeń do realizacji marzeń i aspiracji zawodowych – mówi Przemysław Kijewski, dyrektor ds. operacyjnych, Żabka Polska.
Przedsiębiorcy – obcokrajowcy ze wsparciem sieci
Przystępujący do sieci przedsiębiorcy od początku mogą korzystać z merytorycznego, serwisowego i technologicznego wsparcia. Sieć Żabka dostarcza rozwiązania, takie jak program Optiplan oraz aplikacja Cyberstore, która umożliwia zdalne zarządzanie sklepem za pomocą smartfona, w tym składanie zamówień, generowanie raportów oraz weryfikację terminów dostaw. Franczyzobiorcy otrzymują również obszerny pakiet szkoleniowy, który przygotowuje ich do prowadzenia sklepu, a także mogą uczestniczyć w 6-miesięcznym programie wprowadzającym, dostosowanym do indywidualnych potrzeb.
– Naszym celem zawsze jest wspólny sukces i długoterminowa współpraca z franczyzobiorcami. Dlatego mocno stawiamy na podnoszenie kompetencji poprzez szkolenia franczyzobiorców i ich zespołów, a także pomagamy im w rozwoju biznesu, dając wygodne narzędzia pomagające w efektywnym zarządzaniu sklepami – podkreśla Przemysław Kijewski.
Żabka dla obcokrajowców
Żabka Polska aktywnie wspiera swoich franczyzobiorców-obcokrajowców, oferując szereg inicjatyw, które ułatwiają im rozwój i integrację na polskim rynku. Na bezpłatnym portalu studiumprzedsiebiorczosci.pl przyszli franczyzobiorcy z zagranicy znajdą cykl lekcji „Kumam Polski”, poszerzający ich kompetencje językowe i zawodowe, obejmujący m.in. zagadnienia ekonomiczne, prawne, księgowe, innowacji czy HR. Franczyzobiorcy z zagranicy regularnie uczestniczą też w targach i prowadzą rozmowy biznesowe, co umożliwia im nawiązanie cennych kontaktów i zdobycie wiedzy na temat prowadzenia biznesu w Polsce.
Dodatkowo, wielu z nich pełni rolę Ambasadorów Żabki, reprezentując sieć i dzieląc się swoimi doświadczeniami z innymi potencjalnymi franczyzobiorcami. Ponadto Żabka jest partnerem spotkań dla cudzoziemców „Biznes w Mieście” – organizowanych przez Polsko-Ukraińską Izbę Gospodarczą w partnerstwie z Diia.pl, Business Warsaw oraz Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy. To doskonała okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów w biznesowym środowisku społeczności ukraińskiej w Warszawie. Dzięki tym inicjatywom franczyzobiorcy-obcokrajowcy mogą liczyć na kompleksowe wsparcie i pełną integrację w polskim środowisku przedsiębiorczym.
źródło: Żabka Polska
oprac.: red.