Tesco

Działająca przy Tesco Polska Solidarność została poinformowana o podwyżkach, jakie mają otrzymać pracownicy sieci. Wyższe uposażenie ma obowiązywać od 1 marca br.

Solidarność działająca przy Tesco Polska poinformowała, że sieć odrzuciła przestawione przez organizację postulaty dotyczące podwyżek płac. Związek domagał się zwiększenia pensji pracowników w zależności od stanowiska o 350 zł brutto lub 200 zł brutto.

13 lutego Kaufland otworzył 3 sklepy w największych miastach Polski – Warszawie, Krakowie oraz Gdańsku. Są to lokalizacje, w których dotychczas funkcjonowały sklepy Tesco. Już od dnia otwarcia klienci mogą się spodziewać nie tylko standardowej oferty sieci, lecz także  atrakcyjnych promocji. Sieć planuje dalszy rozwój i zapowiada kolejne otwarcia jeszcze w tym kwartale.

We wrześniu rozpoczęła się czwarta edycja programu „Od uprawy do potrawy”. Tym razem odbywa się on w nowej formule, skupiając się przede wszystkim na problemie marnowania żywności. Czas na pierwsze podsumowania.

4. edycja programu edukacyjnego „Od uprawy do potrawy” jest realizowana przez Tesco Polska. Tegoroczna odsłona wyróżnia się odświeżoną formułą programu oraz dodatkowym ogólnopolskim konkursem „Ratuję, nie marnuję”, którego wyniki zostały ogłoszone 15 stycznia 2020 r.

Do UOKiK wpłynął wniosek dotyczący nabycia przez Carrefour Polska części mienia Kasama Investments. W ramach zamierzonej koncentracji Carrefour nabędzie od Kasama Investments mienie w postaci praw i obowiązków wynikających z umowy najmu do powierzchni handlowej zlokalizowanej w C.H. Magnolia Park we Wrocławiu przy ul. Legnickiej. Powierzchnia ta jest obecnie wynajmowana przez Tesco.

Solidarność Tesco została poinformowana o zwolnieniach grupowych, związanych z zamknięciem pięciu kolejnych sklepów. Z pisma opublikowanego na stronie związku zawodowego na Facebooku wynika, że redukcja będzie dotyczyła maksymalnie 380 stanowisk.

Sieć Tesco opublikowała dane dotyczące sprzedaży w trzecim kwartale roku fiskalnego oraz w okresie bożonarodzeniowym. W Europie Centralnej zanotowano dwucyfrowe spadki, co w dużej mierze spowodowane jest kondycją sieci na polskim rynku.

1 lutego br. trzy sklepy Tesco wraz z ich pracownikami zostaną przejęte przez sieć Kaufland. Mowa o placówkach w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. O sytuacji poinformowała działająca w Tesco Solidarność.

Badanie „Świąteczne zwyczaje zakupowe Polaków”, przeprowadzone na zalecenie Tesco w listopadzie 2019 r. pokazuje, że większość z nas woli spędzać święta w tradycyjny, rodzinny sposób. Jednak najnowsze statystyki wskazują, że tradycje ewoluują, a kolejne pokolenia tworzą nowe, własne zwyczaje.

Strony

X