Jesteś tutaj

Firma „Anita” wprowadza lody dla wegan

Polacy coraz chętniej sięgają nie tylko po nowe smaki lodów, ale także bardziej niszowe produkty. „Anita” jest jednym z pionierów na polskim rynku w produkcji tego typu deserów. Wiosna przynosi nowości w ofercie firmy „Anita”. Jedną z nich są lody wegańskie, które w sprzedaży pojawią się w smaku waniliowo-czekoladowym.

Dwa lata temu przedsiębiorstwo jako pierwsze na rynek do masowej sprzedaży wprowadziło lody bez laktozy i bez glutenu, a więc przyjazne dla osób nietolerancjami pokarmowymi. Teraz firma tworzy kolejny niestandardowy produkt, który ma szansę podbić rynek.

Jedną z wiosennych nowości „Anity” są lody wegańskie, a więc przeznaczone dla osób, których dieta pozbawiona jest wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym m.in. mleka i śmietany, które wykorzystywane są powszechnie w produkcji lodów.

Nowy produkty działoszyńskiej firmy ma szansę to zmienić. Receptura waniliowo-czekoladowych lodów została w 100% przygotowana w zgodzie z wytycznymi diety wegańskiej.  Lody powstają wyłącznie na bazie składników, które powszechnie wykorzystuje się w produktach dla wegan. Są to m.in. białko sojowe, tłuszcz kokosowy, syrop glukozowy,  sproszkowanego kakao i ekstraktu z wanilii.

Nowy produkt Anity będzie sprzedawany w familijnym opakowaniu o pojemności 500 ml i masie 250 g. Póki co dostępny będzie jedynie w smaku waniliowo-czekoladowym. Jego wartość odżywcza w 100 ml będzie wynosiła tylko 90 kcal.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W  sezonie 2016 Anita oferuje nowy rodzaj lodów na patyku. Smoothies to lody mocno owocowe, rodzaj sorbetu,  jednak o gładkiej, kremowej i ciągliwej strukturze. 

Prestiżowa linia lodów GOLD właśnie wzbogaciła się o wyjątkowe lody Koktajlowe w eleganckim opakowaniu o pojemności 200 ml z łyżeczką.

X