Jesteś tutaj

Polska Izba Handlu nie zgadza się z projektem Ministerstwa Zdrowia

Projekt rozporządzenia przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia dotyczy ograniczenia sprzedaży leków poza apteką. Zdaniem Macieja Ptaszyńskiego, dyrektora Polskiej Izby Handlu, proponowane zmiany są niekorzystne: – Jeżeli projekt rozporządzenia wejdzie w tej formie w życie, znacząco utrudni wszystkim Polakom, a szczególnie tym mieszkającym na wsi i w mniejszych miejscowościach, dostęp do doraźnej pomocy medycznej oraz zwiększy jej koszty.

Projekt dotyczy znacznej liczby leków dostępnych w sklepach. Obecnie w sprzedaży znajdują się 52 środki. Po zmianie przepisów pozostanie ich 18. Zmniejszą się również opakowania tabletek przeciwbólowych (do 6 sztuk), zmniejszone zostaną dawki środków przeciwbólowych. W sprzedaży nie będzie już specyfików zwalczających niestrawność i zgagę. Maciej Ptaszyński zapowiada w tej kwestii interwencję Polskiej Izby Handlu.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W kategorii „Wódka” na podium rankingu organizowanego przez Polską Izbę Handlu mamy bardzo różnorodnych produ­centów: producenta tradycyjnego litewskiego trunku, wielką grupę skupiającą zarówno polskie, jak i międzynarodowe marki oraz polskiego wytwórcę. Kolejny raz – tak jak w przypadku producentów mleka i piwa – dostajemy dowód na to, że każdy może być godnym naśladowania wzorem, czyli „Równym w Biznesie”. 

Jak pokazują dane CMR, w kwietniu 2017 r. całkowita wartość sprzedaży w sklepach małoformatowych do 300 m2 wyniosła niemal tyle samo co w marcu br. W ujęciu rok do roku odnotowano spadek o 5,7%.

X