Jesteś tutaj

W Tomaszowie Mazowieckim chcą wprowadzić nocną prohibicję

Radni z Tomaszowa Mazowieckiego będą głosowali nad wprowadzeniem nocnego ograniczenia sprzedaży alkoholu. Do biura Rady Miejskiej wpłynął wniosek w tej sprawie. Będzie on rozpatrywany podczas sesji jeszcze w sierpniu.

Projekt uchwały w sprawie nocnej prohibicji w Tomaszowie Mazowieckiem wpłynął do biura Rady Miejskiej pod koniec lipca. Podpisało się pod nim dziewięciu radnych. Projekt zakłada ograniczenie sprzedaży alkoholu w sklepach w godzinach od 22 do 6, na terenie całego miasta. Argumentacja składających wniosek okazuje się podobna, jak w innych tego typu przypadkach i dotyczy ograniczenia zakłócania porządku na terenie miasta.

Źródło: tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl

Foto: shutterstock.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Poznańscy radni wykorzystali zapisy umożliwiające wprowadzenie nocnej sprzedaży alkoholu. W godzinach od 22 do 6 klienci nie kupią alkoholu w sklepach na Starym Mieście. Zakaz nie dotyczy lokali gastronomicznych.

Rada Miejska w Szprotawie podjęła decyzję w sprawie uchylenia uchwały ograniczającej na terenie gminy nocną sprzedaż napojów alkoholowych. Nocna prohibicja utrzymała się w Szprotawie tylko dwa i pół miesiąca. To kolejne miasto, w którym wycofuje się ograniczenie sprzedaży alkoholu. Wcześniej na podobny krok zdecydowano się w Krośnie.

X