Jesteś tutaj

Tesco podsumowuje pierwszy semestr swojego programu dla szkół

We wrześniu rozpoczęła się czwarta edycja programu „Od uprawy do potrawy”. Tym razem odbywa się on w nowej formule, skupiając się przede wszystkim na problemie marnowania żywności. Czas na pierwsze podsumowania.

Program Tesco adresowany do uczniów szkół podstawowych zainaugurowano w 2016 r. Przez trzy edycje bazował on na wycieczkach do sklepów Tesco, gdzie dzieci odkrywały jedzenie na nowo, uczyły się o zdrowym odżywianiu i niemarnowaniu żywności, a także brały udział w grze terenowej, degustowały produkty czy układały piramidę żywieniową. Od tego roku szkolnego formuła programu się zmieniła i uczniowie tym razem uczyli się na temat zdrowego i racjonalnego odżywiania na zajęciach szkolnych – z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych materiałów edukacyjnych i gry „Zakupowe mistrzostwa”.

Zakończył się pierwszy semestr programu, co jest dobrą okazją do podsumowania dotychczasowych działań. Dużo emocji wywołał konkurs „Ratuję, nie marnuję” dla Klubów Niemarnowania, w którym zadaniem było zorganizowanie w szkole obchodów Światowego Dnia Żywności i stworzenia relacji z tego dnia. Trzy najlepsze i najbardziej kreatywne wygrały bony pieniężne oraz warsztaty edukacyjne z Edukatorami z Banków Żywności.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Już po raz 3. wystartowały zapisy na „Ekspedycje Smaków” dla uczniów klas 0-4. W ramach bezpłatnego programu „Od uprawy do potrawy” nauczyciele mogą zabrać dzieci na wycieczkę edukacyjną, skorzystać z gotowych scenariuszy lekcji oraz zdobyć grę planszową o niemarnowaniu żywności. Zapisy do programu na rok szkolny 2018/2019 ruszyły 6 września. Partnerem akcji jest Tesco Polska.

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i tym razem klienci Tesco pokazali dobre serca przekazując produkty w trakcie Świątecznych Zbiórek Żywności. W czasie przedświątecznych kampanii w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech została zebrana rekordowa liczba 419 ton produktów spożywczych. Dodatkowo, Tesco przekaże 20% tej ilości – łącznie żywność uzyskana w trakcie zbiórek wystarczy do przygotowania aż 1 046 088 posiłków. Zbiórki żywności mają w Tesco długą tradycję – odbywają się od 1998 roku.

X