Jesteś tutaj

Advertisement

Szkolenie „Poradnika Handlowca” dla handlowców w Wałbrzychu

Jak konkurować z dyskontami oraz efektywnie zarządzać asortymentem? - na te tematy kilkudziesięciu handlowców dyskutowało w Wałbrzychu na szkoleniu, które 16 października br. zorganizowaliśmy wspólnie z siecią Makro Cash and Carry. - Nie należy bać się dyskontów, bo jak wskazują badania i nasza wiedza uzyskana bezpośrednio od sprzedawców, tylko niewiele sklepów zostało ostatnio zamkniętych z powodu pojawienia się konkurencji - mówił m.in. podczas spotkania Marcin Wojciechowski, trener Akademii Efektywnej Przedsiębiorczości Makro. Okazuje się też, że nie cena, ale optymalny dobór towaru i marketing sklepowy są w stanie pokazać klientowi, że dyskont nie musi być jedynym wyborem miejsca zakupów. Oprócz doboru asortymentu, analizy konkurencyjnego otoczenia, Marcin Wojciechowski wiele miejsca poświęcił także pracy sprzedawców, wsłuchiwaniu się w potrzeby klientów oraz tzw. zakupom impulsowym. Trudną pracę handlowców zauważył także przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, Krzysztof Fila - kierownik Biura Obsługi Inwestorów i Przedsiębiorczości. - Trzeba pamiętać, że w tradycyjnych sklepach nie tylko cena jest ważna, ale również podejście do klienta, ilość i jakość asortymentu oraz bliskość sklepu - powiedział przedstawiciel wałbrzyskiego magistratu. Tematy poruszane na spotkaniu wywołały dyskusję wśród uczestników, którzy chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i opiniami. Nagrodę główną -pomoc konsultanta Makro Cash and Carry w prowadzeniu sklepu wylosowała Danuta Suława, właścicielka Sklepu Ogólnospożywczego w Wałbrzychu. W szkoleniu udział wzięło kilkudziesięciu handlowców z Wałbrzycha i okolic. Każdy otrzymał stosowny certyfikat.

Galeria: 
Kategoria: 

Podobne artykuły

Urząd Miasta Ełku wraz z „Poradnikiem Handlowca" oraz Makro zaprosił właścicieli sklepów spożywczych na bezpłatne szkolenie pt. „Jak konkurować z dyskontami oraz efektywnie zarządzać asortymentem". Spotkanie odbyło się w środę, 30 maja.

22 czerwca br. w Nowym Sączu odbyło się bezpłatne szkolenie dla handlowców z branży FMCG, które wspólnie z Poradnikiem Handlowca i Makro Cash and Carry zorganizował Urząd Miasta Nowy Sącz.

X