Jesteś tutaj

Zmiany w ustawie o podatku akcyzowym

Rozliczenia związane z podatkiem akcyzowym będą dokonywane tylko z jedną, wyznaczoną izbą celną. Ministerstwo Finansów zapewnia, że zmiany doprowadzą do skrócenia czasu obsługi firm i podatników. Nowe przepisy wejdą w życie z początkiem 2015 r. Zmiany w ustawie o podatku akcyzowym są ściśle związane z zapowiedzią zmian w funkcjonowaniu organów celnych, głównie centralizacji niektórych procesów pomocniczych. Konsolidacji ulec mają przede wszystkim kwestie związane z poborem ceł i podatków. Resort finansów zaznacza, że efektem będzie utworzenie „jednego okienka rozliczeniowego” dla przedsiębiorców.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Coraz więcej podmiotów gospodarczych przeprowadza różnego rodzaju akcje promocyjne. Jedną z popularniejszych form promocji jest organizowanie sprzedaży premiowej, polegającej na przyznaniu klientom dodatkowej nagrody za dokonany zakup.

Ministerstwo Finansów promuje samodzielną korektę błędów w deklaracjach Do Ordynacji podatkowej trafi nowy mechanizm promujący samodzielne korygowanie błędów w deklaracjach w przypadku zaniżenia zobowiązania podatkowego. 

X

Przeczytaj również