Jesteś tutaj

Zmiany w ustawie o podatku akcyzowym

Rozliczenia związane z podatkiem akcyzowym będą dokonywane tylko z jedną, wyznaczoną izbą celną. Ministerstwo Finansów zapewnia, że zmiany doprowadzą do skrócenia czasu obsługi firm i podatników. Nowe przepisy wejdą w życie z początkiem 2015 r. Zmiany w ustawie o podatku akcyzowym są ściśle związane z zapowiedzią zmian w funkcjonowaniu organów celnych, głównie centralizacji niektórych procesów pomocniczych. Konsolidacji ulec mają przede wszystkim kwestie związane z poborem ceł i podatków. Resort finansów zaznacza, że efektem będzie utworzenie „jednego okienka rozliczeniowego” dla przedsiębiorców.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Polska będzie musiała zróżnicować, zależnie od stażu pracy, okresy wypowiedzenia przy umowach na czas określony. Zgodnie bowiem z niedawnym wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej obecne przepisy mają charakter dyskryminacyjny.

Z początkiem przyszłego roku wejdą w życie przepisy dotyczące opodatkowania zagranicznych spółek kontrolowanych (CFC – controlled foreign corporation). Ustawę w tej sprawie podpisał prezydent Bronisław Komorowski. Ustawa służy realizacji dwóch podstawowych celów. 

X