Jesteś tutaj

Urzędy skarbowe wypełnią za podatników PIT-37

Usługa wstępnego wypełniania zeznań podatkowych będzie adresowana głównie do podatników, którzy rozliczają się za pomocą formularza PIT-37 – wynika z przygotowanego przez Ministerstwo Finansów projektu nowelizacji ustawy o PIT oraz niektórych innych ustaw. Podatnik, chcąc skorzystać z tej usługi, po zalogowaniu się na swoje konto na portalu, będzie zobowiązany przeanalizować przygotowane przez administrację podatkową zeznanie podatkowe i zdecyduje, czy tak wypełniony dokument akceptuje, czy wprowadza w nim zmiany, np. w zakresie przysługujących mu ulg, odliczeń, zwolnień. Poprzez konto podatnika można będzie zatwierdzić wypełnioną wstępnie deklarację, wprowadzić do niej ewentualne poprawki, a następnie kliknąć „wyślij”, dzięki czemu zeznanie zostanie przesłane do organu podatkowego. Automatycznie podatnik uzyska urzędowe poświadczenie odbioru zeznania. Nowa usługa ma mieć zastosowanie do dochodów osiągniętych od 1 stycznia 2014 r., czyli do zeznań, które będą sporządzane na początku 2015 r.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Główna zmiana polegać ma na tym, iż składki emerytalna i rentowa od umowy zlecenia płacone będą od kwoty co najmniej minimalnej płacy (obecnie to 1680 zł brutto) pod warunkiem, że dana osoba osiąga taki przychód.

Rozliczenia związane z podatkiem akcyzowym będą dokonywane tylko z jedną, wyznaczoną izbą celną. Ministerstwo Finansów zapewnia, że zmiany doprowadzą do skrócenia czasu obsługi firm i podatników. Nowe przepisy wejdą w życie z początkiem 2015 r. 

X

Przeczytaj również