Jesteś tutaj

Urzędy skarbowe wypełnią za podatników PIT-37

Usługa wstępnego wypełniania zeznań podatkowych będzie adresowana głównie do podatników, którzy rozliczają się za pomocą formularza PIT-37 – wynika z przygotowanego przez Ministerstwo Finansów projektu nowelizacji ustawy o PIT oraz niektórych innych ustaw. Podatnik, chcąc skorzystać z tej usługi, po zalogowaniu się na swoje konto na portalu, będzie zobowiązany przeanalizować przygotowane przez administrację podatkową zeznanie podatkowe i zdecyduje, czy tak wypełniony dokument akceptuje, czy wprowadza w nim zmiany, np. w zakresie przysługujących mu ulg, odliczeń, zwolnień. Poprzez konto podatnika można będzie zatwierdzić wypełnioną wstępnie deklarację, wprowadzić do niej ewentualne poprawki, a następnie kliknąć „wyślij”, dzięki czemu zeznanie zostanie przesłane do organu podatkowego. Automatycznie podatnik uzyska urzędowe poświadczenie odbioru zeznania. Nowa usługa ma mieć zastosowanie do dochodów osiągniętych od 1 stycznia 2014 r., czyli do zeznań, które będą sporządzane na początku 2015 r.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Jednym z obowiązków pracodawcy jest przeprowadzanie przez niego badań lekarskich pracowników. Na podstawie przepisów Kodeksu pracy można wyróżnić kilka rodzajów badań lekarskich, którym podlegają pracownicy. Są to badania wstępne, okresowe, kontrolne oraz końcowe.

W polskim systemie prawnym powinna być zawarta zasada rozstrzygania wątpliwości na korzyść przedsiębiorcy – twierdzi Ministerstwo Rozwoju, które zaproponowało dodanie takiej zasady do nowego Prawa przedsiębiorców. Ustawa zastępująca ustawę o swobodzie działalności gospodarczej wejdzie w życie prawdopodobnie z początkiem marca 2018 r.

X