Jesteś tutaj

Urzędy skarbowe wypełnią za podatników PIT-37

Usługa wstępnego wypełniania zeznań podatkowych będzie adresowana głównie do podatników, którzy rozliczają się za pomocą formularza PIT-37 – wynika z przygotowanego przez Ministerstwo Finansów projektu nowelizacji ustawy o PIT oraz niektórych innych ustaw. Podatnik, chcąc skorzystać z tej usługi, po zalogowaniu się na swoje konto na portalu, będzie zobowiązany przeanalizować przygotowane przez administrację podatkową zeznanie podatkowe i zdecyduje, czy tak wypełniony dokument akceptuje, czy wprowadza w nim zmiany, np. w zakresie przysługujących mu ulg, odliczeń, zwolnień. Poprzez konto podatnika można będzie zatwierdzić wypełnioną wstępnie deklarację, wprowadzić do niej ewentualne poprawki, a następnie kliknąć „wyślij”, dzięki czemu zeznanie zostanie przesłane do organu podatkowego. Automatycznie podatnik uzyska urzędowe poświadczenie odbioru zeznania. Nowa usługa ma mieć zastosowanie do dochodów osiągniętych od 1 stycznia 2014 r., czyli do zeznań, które będą sporządzane na początku 2015 r.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Odpowiedzialność komornika za szkody wyrządzone przy wykonywaniu czynności uregulowana jest w oparciu o art. 23 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji.

Zadłużone przedsiębiorstwa otrzymają więcej możliwości przeprowadzenia skutecznej restrukturyzacji. Nowa ustawa wejdzie w życie z początkiem czerwca 2015 r. 

X