Jesteś tutaj

Renta socjalna również dla osób przebywających czasowo poza Polską

Rentę socjalną będzie można pobierać nawet w przypadku, gdy dana osoba czasowo przebywa poza granicami Polski. W ten sposób przepisy zostaną dostosowane do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 25 czerwca 2013 r. Projektodawcy zdecydowali się dodatkowo na rozszerzenie regulacji. Z nowych przepisów skorzystać będą też mogli obcokrajowcy posiadający prawo pobytu lub stałego pobytu czy też mający zezwolenie na pobyt na terenie Polski. Rozszerzenie obejmie ponadto uchodźców i osoby objęte ochroną uzupełniającą.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Resort finansów zamierza zmienić przepisy dotyczące sposobu ustalania wartości przychodów i kosztów świadczeń w naturze. Celem jest uniemożliwienie występowania przypadków nieopodatkowania przyrostu wartości przekazywanego składnika majątku, czyli tzw. cichych rezerw. 

Przedsiębiorcy dość często zatrudniają żony, mężów, dzieci. Czy kwoty wypłacone rodzinie mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów przedsiębiorcy? Zgodnie z treścią art. 23 ust. 1 pkt 10 ustawy o PIT nie uważa się za koszt uzyskania przychodów wartości pracy własnej podatnika, jego małżonka i małoletnich dzieci, a w przypadku prowadzenia działalności w formie spółki cywilnej lub osobowej spółki handlowej − także małżonków i małoletnich dzieci wspólników.

X