supermarket

Minister przedsiębiorczości i technologii w programie „Gość Radia ZET” poinformowała, że właśnie trwają wstępne prace nad tzw. congestion tax, który ma dotyczyć sklepów wielkopowierzchniowych. Podobne rozwiązanie wprowadzono w ubiegłym roku w Hiszpanii. Ma to być podatek „od trudności, jakie sklep wielkopowierzchniowy tworzy w tkance miejskiej”.

Dla 40% osób kupujących w niedzielę – zakupy w ten dzień tygodnia są koniecznością. Dla podobnego odsetka osób niedzielne zakupy stanowią jednak przyjemność. Niewątpliwym benefitem jest to, że można je robić w spokoju, nie patrząc na zegarek i wspólnie z rodziną. Ustawa ograniczająca handel w niedziele może przynieść kolejne przetasowania dotyczące preferowanych formatów sklepów, ale też być zagrożeniem dla wielu segmentów produktów, których sprzedaż realizowana jest w dużym stopniu poprzez niedzielne zakupy.

Otworzono 145. supermarket sieci Piotr i Paweł – w Rokietnicy pod Poznaniem. To spore udogodnienie dla mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy do tej pory zakupy w sklepach sieci mogli zrobić wyłącznie w Poznaniu.

W ubiegłym roku francuska sieć otworzyła w Polsce 3 hipermarkety i 7 supermarketów. W nowych obiektach zastosowała nowoczesne rozwiązania technologiczne ułatwiające zakupy. 

X