Rossmann

15 stycznia ruszyły zapisy do 18. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Tytularny sponsor imprezy – drogerie Rossmann przedłużają umowę z organizatorami o kolejne trzy lata.

Dirk Rossmann, twórca sieci drogerii Rossmann i jeden z najbogatszych Niemców w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” przyznał, że handel nie przeniesie się w pełni do internetu i zawsze na rynku znajdzie się miejsce dla małych sklepów.  

Cecylia Malik została kolejną artystką uhonorowaną nagrodą imienia słynnej, związanej z Łodzią awangardzistki – Katarzyny Kobro. Cecylia Malik jest artystką, którą bez wahania można nazwać zaangażowaną: celem jej performance’ów jest uwrażliwienie nas na przyrodę, obrona drzew czy dzikich rzek.

Aż troje studentów łódzkich uczelni otrzymało od Rossmanna stypendia w ramach programu „Młodzi w Łodzi”. Firma będzie opłacać im granty przez 9 miesięcy.

Gdyński startup technologiczny, ISS RFID, zakończył jeden z pierwszych etapów wdrożenia systemu radiowej identyfikacji ładunku w magazynach firmy Rossmann w Łodzi. RFID to jeden z elementów składowych, wspierających automatyzację nowego magazynu, który ograniczył czasochłonność oraz zminimalizował błędy podczas załadunku. Wdrożenie trwało 12 miesięcy, i pozwoliło na usprawnienie zarządzania gospodarką środków transportowych.

Robiąc zakupy w drogeriach Rossmann, klienci jednocześnie pomagali potrzebującym. Łącznie udało się zebrać 5 mln zł w postaci dostępnych w drogeriach produktów. Trafią one do 250 organizacji w całej Polsce.

Na tegorocznym łódzkim Light Move Festival zobaczyć będzie można projekcję „Brave New City”. To historia działań człowieka w naturalnym środowisku i wykreowania wirtualnego miasta przyszłości. Mapping będzie wyświetlany na fasadzie Łódzkiego Domu Kultury. Mecenasem projektu jest Rossmann.

Konkurs Rossmanna „Stań na własnych nogach” rozstrzygnięty. Pierwszą nagrodę – grant w wysokości 30 000 zł na rozwój swojego pomysłu – otrzyma Joanna Koralewska za projekt „Relove – wielorazowe płatki kosmetyczne”. Do akcji „Stań na własnych nogach”, razem z Fundacją Mamo Pracuj, Rossmann zaprosił dziewczyny, kobiety, mamy zajmujące się wytwarzaniem „chałupniczo” np. ubranek, domowych kosmetyków, torebek, dekoracji czy zabawek.

Każdy klient posiadający aktywną aplikację Klubu Rossmann może od 2 września oceniać drogerie, które właśnie odwiedził. Pozwoli to zadbać o jeszcze większy komfort klientów sieci w przyszłości.

KAMP!, jeden z najważniejszych polskich zespołów muzyki elektronicznej, otworzy tegoroczny Festiwal Łódź Czterech Kultur. Rossmann jest mecenasem koncertu i sponsorem festiwalu.

Strony

X

Przeczytaj również