Karma dla psów

W skład suchej karmy wchodzą surowce zbożowe, zwierzęce, mleko, tłuszcze, składniki mineralne i witaminy. Zawartość wody waha się w granicach 8-12%. Produkt występuje najczęściej w formie krokietów, kości, wafelków, pasków lub paluszków. Karmę wytwarza się przy wykorzystaniu technologii ekstruzji.

Segment karm dla zwierząt obecny jest w większości sklepów ogólnospożywczych. Zarządzanie tą kategorią zależy od kilku czynników, m.in.: powierzchni handlowej, położenia sklepu oraz rodzaju klientów odwiedzających go najczęściej. Żadnego z tych aspektów nie można rozpatrywać w oderwaniu od innych.

Na rynku spożywczym pojawia się coraz więcej produktów bezzbożowych, co związane jest z trendem bezglutenowym. Ta tendencja zaczyna się przenosić także na rynek karm dla psów, mających często na etykiecie oznaczenie „grain-free”. 

Informacje zawarte na etykietach karm dla zwierząt w Europie reguluje prawo. Wydany przez Europejską Federację Przemysłu Żywieniowego Zwierząt Domowych (FEDIAF) „Kodeks dobrej praktyki znakowania karmy dla zwierząt” określa, jakie informacje muszą znaleźć się na opakowaniu oraz co one oznaczają. 

Odpowiednio zbilansowana, pełnoporcjowa karma TEO MINI dla psów dorosłych ras małych i miniaturowych (do 10 kg). Produkt o wysokiej wartości odżywczej, wzbogacony  zestawem niezbędnych  witamin i minerałów, pokrywających zapotrzebowanie psów na energię oraz zapewniających zdrową skórę, sierść i zęby. Kształt i wielkość granulek są odpowiednio dobrane do uzębienia psów małych ras.

X