kakao

W Polsce lato 2018 r. upłynęło pod znakiem upałów, co negatywnie odbiło się na zbiorach zbóż. Problem urodzaju mieli z kolei sadownicy, dzięki ciepłej wiośnie i brakowi przymrozków sady obrodziły. Duże zmiany zanotowano także na światowych rynkach. Najlepiej z wahaniami cen poradziło sobie kakao.

Kakao DecoMorreno dla wielu utożsamia aromat i smak najlepszych świątecznych wypieków. By zachować je na dłużej, kupując kakao DecoMorreno można otrzymać – w specjalnej limitowanej edycji – w jednej z unikalnych puszek.

W okresie Bożego Narodzenia, w kuchni nie powinno zabraknąć kakao – zwłaszcza do tradycyjnych wypieków. Firma Celiko przygotowała na ten okres limitowaną edycję swojego Cacao Natura 80 g, w ramach której, w ofercie promocyjnej klient otrzymuje dodatkowo 25% kakao gratis.

Ceny kakao gwałtowanie wzrosły w ostatnim czasie. Związane jest to ze zmniejszoną podażą, kurczącymi się zapasami oraz wysokim popytem na ten surowiec.

Marka Puchatek wprowadziła kilka zmian, dzięki którym teraz oferuje najmłodszym jeszcze bardziej czekoladowy smak w nowych, smakowicie wyglądających opakowaniach.

Smaczny, aromatyczny napój na bazie kakao uwielbia każdy. Wawel podpowiada pod jaką postacią kakao smakuje najlepiej.

Branża czekoladowa obawia się, że wirus ebola dotrze do Wybrzeża Kości Słoniowej - największego producenta kakao na świecie. Oznaczać by to mogło nawet dwukrotny wzrost cen tego produktu, co z kolei pociągnie za sobą podwyżki cen czekoladowych słodyczy.

Od początku roku notowania kakao wzrosły już o około 20% - dotyczy to zarówno surowca notowanego w Londynie, jak i w Nowym Jorku. Jednak ruch wzrostowy cen kakao trwa o wiele dłużej – po gwałtownej przecenie tego surowca w 2011 r. już od początku 2012 r. popyt zaczął dominować i rozpoczął tym samym długoterminowy trend wzrostowy.

X

Przeczytaj również