Jesteś tutaj

Europa zachęca świat do wprowadzenia zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach

Parlament Europejski wezwał do wprowadzenia globalnego zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach.  Przypomnijmy, że od 2013 roku w Europie obowiązuje zakaz testów na zwierzętach. Bazując na tych doświadczeniach, Parlament Europejski w czwartek, 3 maja, wezwał do rozpoczęcia kampanii wysokiego szczebla w celu wprowadzenia ogólnoświatowego zakazu przeprowadzania testów na zwierzętach w branży kosmetycznej.

Na terenie UE obowiązuje od 2013 taki zakaz, jednak około 80% krajów na świecie nadal zezwala na testowanie na zwierzętach.

Europejscy parlamentarzyści wezwali przywódców UE do „wykorzystania swoich sieci dyplomatycznych w celu zbudowania koalicji i rozpoczęcia międzynarodowej konwencji w ramach ONZ” aby zakazać całkowitego testowania kosmetyków na zwierzętach do 2023 r.

Miriam Dalli, maltańska europosłanka, autorka rezolucji, zauważyła, że sektor kosmetyczny w Europie prosperuje, pomimo obowiązywania zakazu, a nawet jego obowiązywanie miało wręcz pozytywny wpływ na przemysł, stymulując innowacje. Jak podkreśliła Dalli: „humanitarne alternatywy dla testów na zwierzętach mogą obejmować proste organizmy, takie jak bakterie lub tkanki i komórki ludzkie, a także wyrafinowane modele komputerowe”. Europarlamentarzystka zaakcentowała, że mając takie możliwości testowania kosmetyków nie ma zatem sensu wywoływać u zwierząt niepotrzebnego bólu

Źródło: Euractiv, European Parliament

Fot.: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Dzięki działaniom funkcjonariuszy Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni udało się zatrzymać transport podrobionego towaru. Podróbka znanej amerykańskiej marki proszku do prania miała popłynąć z Polski do Szwecji. Zatrzymano 23 tony fałszywego produktu, który mógł się okazać bardzo szkodliwy dla konsumentów, gdyż w skład podrobionego produktu wchodziła głównie... sól przemysłowa.

Zespół Wizaz.pl zdefiniował siedem kluczowych trendów urodowych, które dominują w 2018 roku. Trendbook 2018 to zbiór wiedzy opartej na danych z serwisu Wizaz.pl (liczba wzmianek na forum, analiza wzrostu recenzji i produktów w katalogu Kosmetyk Wszech Czasów) oraz na wynikach Google Trends. Trendy są wsparte opiniami ekspertów branży beauty oraz topowych influencerek.

X