Jesteś tutaj

Coty Inc. przejmuje Lena White Ltd.

Spółka Coty Inc. ogłosiła zawarcie umowy mającej na celu przejęcie firmy Lena White Ltd., największego międzynarodowego dystrybutora produktów OPI, jednej z najważniejszych marek Coty. Przez ostatnie 30 lat firma Lena White Ltd. prowadziła dystrybucję produktów OPI w Wielkiej Brytanii, zaopatrując specjalistyczną i detaliczną branżę kosmetyczną.

Transakcja przejęcia umożliwi spółce Coty bezpośredni wpływ na rozwój marki OPI w Wielkiej Brytanii - będącej drugim pod względem wielkości rynkiem zbytu - dostarczając niezbędnych zasobów stymulujących rozwój kanałów detalicznych i specjalistycznych. W obrębie tych kanałów Coty będzie nadal korzystać z bogatego doświadczenia Lena White w zakresie zarządzania.

 - Transakcja ta jest istotnym krokiem w kierunku wzmocnienia pozycji OPI w Europie - powiedział Michele Scannavini, dyrektor generalny Coty Inc. - Strategia OPI pozostanie ukierunkowana na profesjonalne salony i prestiżowe kanały dystrybucji, a wzrost jej znaczenia na międzynarodowych rynkach planowany jest poprzez realizację inwestycji w obydwu obszarach. Pragniemy powitać pracowników Lena White w rodzinie Coty, dążąc do wykorzystania ich imponującej wiedzy i doświadczenia w ramach naszej działalności na terenie Wielkiej Brytanii.

- Jesteśmy niezwykle podekscytowani kolejnym etapem rozwoju Lena White Ltd. i OPI - powiedziała Lena White. - Nasz zespół zarządzający będzie kontynuował prace w obrębie nowej struktury, pragnąc wdrożyć kulturę Coty opartą na założeniach 'Szybciej, dalej, swobodniej' (ang. Faster, Further, Freer).

Źródło: Coty Inc.

Galeria: 
Kategoria: 

Podobne artykuły

W dniu 23 lipca 2014r. pomiędzy Candia S.A. z siedzibą we Francji a PPH Temar Sp. z o.o. sp.k. została podpisana umowa inwestycyjna, na mocy której spółka PPH Temar nabyła 100% udziałów w Candia Polska Sp. z o.o. 

Sokołów po raz kolejny został partnerem Marcin Gortat Camp - akcji, której ideą jest promowanie aktywności fizycznej. To cykl treningów koszykarskich z udziałem dzieci i młodzieży, których organizatorem jest fundacja polskiego zawodnika grającego w barwach Washington Wizards – Marcina Gortata. W tym roku impreza obchodzi jubileusz 10-lecia. Campy są imprezą dwudniową i składają się z Campu dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo oraz standardowego Marcin Gortat Camp i JR NBA Clinic.

X