Jesteś tutaj

Orzechowe nowości od Bakalland

Bakalland rozszerza portfolio produktów o trzy nowe propozycje w kategorii orzechów: migdały lekko solone, nerkowce lekko solone, orzechy laskowe prażone. Wszystkie nowości prażone w piecu pozbawione są dodatku tłuszczów i mają „czyste etykiety”. Dzięki temu doskonale sprawdzą się jako zdrowa, naturalna przekąska.

Orzechy idealnie wpisują się w panujące trendy żywieniowe i potrzeby konsumentów, którzy szukają produktów prozdrowotnych, będących jednocześnie uzupełnieniem ich codziennej diety. Cenne właściwości orzechów dostrzegli również eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia, włączając je na drugim miejscu do gruntownie przebudowanej piramidy zdrowia i aktywności fizycznej w 2016 r. Największą popularnością cieszą się migdały, nerkowce, orzechy włoskie i laskowe, które skupiają już prawie 90 proc. rynku orzechów . Obok ich klasycznych wariantów, konsumenci coraz chętniej sięgają również po odmiany przekąskowe, na przykład prażone czy z lekkim dodatkiem soli.

Nowości Bakalland to migdały, nerkowce, orzechy laskowe, pochodzące z najlepszych plantacji, prażone w piecu. Migdały i nerkowce dla podkreślenia smaku zostały dodatkowo oprószone solą. Dzięki odpowiedniej recepturze przygotowania, pozbawione są dodatku tłuszczów i mają w 100 proc. naturalny skład. Co więcej, poręczna gramatura opakowań „otwórz-zamknij” sprawia, że stanowią doskonałe rozwiązanie przekąskowe.

– Orzechy to bardzo perspektywiczna kategoria w segmencie bakalii. Doskonale sprawdzają się nie tylko jako dodatek do dań, ale także pełnowartościowa przekąska między posiłkami, która dostarcza energii i niezbędnych składników odżywczych. Konsumenci chętnie sięgają po nie w ciągu dnia. Odpowiadając na ich potrzeby, postanowiliśmy wzbogacić nasze portfolio orzechów prażonych w piecu i obok pistacji zaoferować również prażone w piecu lekko solone migdały i nerkowce oraz blanszowane orzechy laskowe – stwierdziła Ewelina Haraburda, Kierownik Produktu marki Bakalland.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Oferta marki Delecta w kategorii mieszanek ciast została wzbogacona o kolejną propozycję – Leśny Mech. 

Zmiana stylu życia sprawiła, że w ciągu dnia coraz częściej sięga się po przekąski, zastępując nimi regularne posiłki. Stąd też oczekuje się od nich smaku, bogactwa witamin i minerałów, ale jednocześnie różnorodności.  Odpowiadając na te potrzeby, Bakalland wprowadza nową, w 100% przekąskową ofertę. Nowa linia bakalii pod hasłem: „Chwyć & Jedz” to bardzo różnorodne propozycje składające się z prażonych ziaren, chrupiących orzechów i bakaliowych mieszanek, zamknięte w poręcznych opakowaniach i przekąskowej porcji na raz.

X