Jesteś tutaj

Hochland w ŠKODA Bike Challange Poznań 2018

W tym roku, 23 września, Poznań już piąty raz został kolarską stolicą Polski – dzięki ŠKODA Bike Challenge Poznań – największej szosowej imprezie w kraju, która na starcie zgromadziła prawie 5 tys. zawodników – od wyczynowców, poprzez amatorów, aż do rekreacyjnych rowerzystów i dzieci. Firma Hochland Polska wystawiła w tym roku silną kilkudziesięcioosobową ekipę składającą się także z dzieci. Wszyscy byli ubrani w firmowe stroje Almette.

Poznańska impreza jest fenomenem w ogólnopolskiej skali – są to jedyne zawody w kraju, wpisane do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI Gran Fondo World Series – wybierając dystanse dla zaawansowanych śmiało można poczuć się jak zawodowcy. Cykl pod nazwa UCI Gran Fondo World Series to seria zawodów organizowanych na całym świecie, między innymi w Dubaju i St. Tropez. W 2014 r. dołączył do tej elity Poznań.

Zawody ŠKODA Bike Challenge Poznań 2018 zostały rozegrane na czterech dystansach: 50 (dystans średni) i 120 km (dystans długi) oraz w Rowerowym Rajdzie Dziecięcym Kids Challenge i w Skodzie Family Challenge (11 km). Rywalizacja na najdłuższym dystansie, czyli na 120 km była eliminacją UCI Grand Fondo World Series, czyli światowego cyklu wyścigów dla amatorów.

– W realizowanych działaniach promujemy ważne dla zdrowia znaczenie zbilansowanej diety i wskazujemy na dużą wagę nabiału w codziennym odżywianiu, w tym także serów oraz podkreślamy znaczenie sportu, jako aktywności niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania, dając konkretne przykłady z naszej strony. W tym roku ekipa reprezentująca Hochland Polska w ŠKODA Bike Challange w Poznaniu była większa od ubiegłorocznej. To świadczy o dużym zainteresowaniu aktywnościami sportowymi wśród naszych pracowników – cieszy się Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.

W najbliższą niedzielę, już 30 września, zapraszamy do malowniczego Kaźmierza pod Poznaniem, gdzie już szósty raz wystartuje Hochland Półmaraton.

Kategoria: 

Podobne artykuły

100 – lecie odzyskania Niepodległości mieszkańcy Węgrowa uczcili Węgrowskim Biegiem Niepodległości. To niezwykle ciekawe wydarzenie towarzyszące obchodom Święta Niepodległości w tym roku odbyło się już po raz jedenasty i po raz drugi z Hochland Polska.

Na jeziorze Lusowskim odbyły się zawody spinningowe Grand Prix Okręgu o puchar Lusowa. Udział w zawodach brali członkowie sekcji spinningowej z Gminnego Koła Wędkarskiego w Kaźmierzu, wspierani przez Hochland.

X