Sun
 poniedziałek, 20 maja 2019,
Wsparcie Sprzedaży

Rynek chemii gospodarczej i artykułów higienicznych


Data: 2011-02-09

MAKRO-porady

Rynek chemii gospodarczej i artykułów higienicznych

Asortyment chemiczny i artykułów higienicznych można podzielić na trzy grupy:

  • Chemia ciężka, do której należą m.in.: proszki i płyny do prania, płyny do płukania, odplamiacze, płyny do naczyń i do okien, preparaty do zmywarek, środki czystości do WC oraz odświeżacze.
  • Chemia lekka, do której zaliczają się m.in.: pianki, żele, odżywki, szampony do włosów, dezodoranty, żele i pianki do golenia, mydła i żele w płynie, mydła w kostkach, pasty do zębów.
  • Higiena, w której znajdziemy: chusteczki higieniczne, tampony, płyny do higieny intymnej, wkładki, podpaski, papier toaletowy.

Layout w sklepie

Produkty ze wszystkich trzech grup warto umieścić w niedalekiej odległości od siebie. W sklepie ogólnospożywczym mogą one się znaleźć na szczytach regałów w sąsiedztwie artykułów przemysłowych, przy kasach lub prasie. Asortyment ten nie powinien się znaleźć obok kategorii spożywczych, z wyjątkiem artykułów higienicznych dla dzieci.

Merchandising

  • Chemia ciężka

Na najwyżej półce, od lewej do prawej strony, powinny znaleźć się odświeżacze powietrza, preparaty do zmywarek i środki do WC. Poniżej warto ustawić płyny do naczyń i do okien, a następnie płyny do prania i płukania tkanin. Na niższej półce znajdą się proszki do prania w kartonach, a jeszcze niżej proszki do prania w torbach. Na każdej półce powinien być zachowany układ od najdroższego produktu z lewej, do najtańszego z prawej strony.

  • Chemia lekka

Na najwyższej półce znajdą się pianki, żele oraz odżywki przeznaczone do włosów, a poniżej szampony do włosów. Następnie warto ustawić dezodoranty i antyperspiranty w sztyfcie, a pod nimi żele do kąpieli i mydła w płynie. Pasty do zębów oraz mydła w kostce powinny się znaleźć na kolejnej półce, nad żelami i piankami do golenia oraz balsamami do ciała. Jeżeli w tej grupie znajdują się produkty przeznaczone dla mężczyzn i kobiet, należy podzielić je kolumnowo, a także w zgodzie z zasadą od najdroższego do najtańszego produktu w obrębie jednego asortymentu.

  • Artykuły higieniczne

Najwyżej umieszczamy tampony, a następnie płyny do higieny intymnej. Poniżej wkładki i podpaski. Niższą półkę zajmują chusteczki higieniczne oraz papier toaletowy.Nowości na rynku FMCG
Aktualności
Projekt i wykonanie: a-tech.pl
Copyright by Poradnik Handlowca 2009 (c), wszystkie prawa zastrzeżone!