Sun
 piątek, 21 lutego 2020,
Ludzie

Witold Franczak nowym Dyrektorem Operacyjnym CEDC w Polsce


Data: 2013-09-12

Do Zarządu CEDC, wiodącej firmy z branży alkoholowej, dołączył Witold Franczak, który pełni stanowisko Dyrektora Operacyjnego, sprawując jednocześnie funkcję Wiceprezesa Zarządu CEDC International oraz Prezesa winiarskiej spółki PWW.

 Witold Franczak posiada dwudziestoletnie doświadczenie w branży alkoholowej. W swojej karierze zawodowej był dyrektorem generalnym producenta wódki Sobieski w Polsce oraz zarządzał spółką winiarską Domain Menada. Przez ostatnie trzy lata kierował jedną ze spółek Grupy Orlen SA, jest również niezależnym dyrektorem spółki ACE SA.

W grupie CEDC Witold Franczak odpowiada za całość działań operacyjnych w Polsce: produkcję, łańcuch dostaw, zakupy i rozwój, a także działy jakości i technologii oraz bezpieczeństwa. Witold Franczak objął również stanowisko Prezesa Zarządu należącej do CEDC spółki PWW, zajmującej się importem i sprzedażą ekskluzywnych marek win, należących m. in. do winiarni Rotschild, Torres, czy Kressmann.

Nowy Dyrektor Operacyjny CEDC będzie również odpowiadał za całość portofolio marek importowych CEDC, do których należą tak znane i cenione marki jak Grant's, Metaxa czy Carlo Rossi.

„Wierzę, iż z pomocą Witolda będziemy mogli znacząco przyspieszyć nasze działania w Polsce oraz jeszcze lepiej wykorzystać dynamiczny wzrost naszego biznesu importowego. Bardzo się cieszę, że osoba z tak dużym doświadczeniem w branży alkoholowej, zarówno w obszarze wódek jak i win, wzmocni zespół CEDC i będzie razem z nami pracować na sukces firmy" - powiedział Monzer Elabrashy, Prezes Zarządu CEDC International sp. z o.o.

Nowy Dyrektor jest absolwentem Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Zarządzania i Innowacji Politechniki Łódzkiej. Jego motto zawodowe to: „Zawsze być jeden krok przez konkurencją, wyznaczając trendy w branżach i segmentach".


Galeria
Nowości na rynku FMCG
Aktualności
Projekt i wykonanie: a-tech.pl
Copyright by Poradnik Handlowca 2009 (c), wszystkie prawa zastrzeżone!