Sun
 piątek, 15 listopada 2019,
Ludzie

Anna Jakubowska nową dyrektor generalną Coca-Cola w Polsce i krajach bałtyckich


Data: 2013-11-08

Od 1 listopada br. funkcję dyrektor generalnej Coca-Cola Poland Services, odpowiedzialnej za Polskę oraz kraje bałtyckie Litwę, Łotwę i Estonię, pełni Anna Jakubowska. Zastąpiła ona na tym stanowisku Paul'a Woodward'a, który pełnił tę funkcję od sierpnia 2010 roku. Siedzibą nowej dyrektor jest biuro Coca-Cola Poland Services w Warszawie.

Anna Jakubowska wnosi do polskiej organizacji szerokie doświadczenie w zarządzaniu, sprzedaży i marketingu zdobyte w wielu krajch, w których pracowała dla międzynarodowych firm m.in. Procter&Gamble, Coca-Cola Hellenic Bottling Company i The Coca-Cola Company.

Anna Jakubowska dołączyła do The Coca-Cola Company w czerwcu 2013 roku, zaś wcześniej od 2011 roku poznawała branżę napojów bezalkoholowych pracując dla Coca-Cola Hellenic Bottling Company w Atenach na stanowisku International Group Category Director.

Zanim dołączyła do systemu Coca-Cola, przez 20 lat pracowała na kierowniczych stanowiskach w działach marketingu, sprzedaży, strategii i rozwoju biznesu w Procter&Gamble, zdobywając wszechstronne umiejętności i wiedzę w  krajach takich jak: Kanada, Polska, Niemcy, Belgia i Szwajcaria.

Anna Jakubowska ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Wilfrid Laurier w Ontario w Kanadzie na kierunku Zarządzanie. Urodziła się w Kanadzie, ma podwójne obywatelstwo, kanadyjskie i polskie. Od lat angażuje się w działania na rzecz społeczności lokalnych, w których mieszka oraz organizacji wspierających kobiety w biznesie. Była m.in. prezesem OWIT International (Organization of Women in International Trade: www.owit.org), jest członkiem rady doradczej Women International Networking (WIN). Z pasją realizuje się również jako mentor studentów - ostatnio działa na rzecz Hult International Business School. Jej wielką pasją są  podróże, a w szczegolności udział w fotograficznych safarii w różnych zakątkach świata.


Galeria
Nowości na rynku FMCG
Aktualności
Projekt i wykonanie: a-tech.pl
Copyright by Poradnik Handlowca 2009 (c), wszystkie prawa zastrzeżone!