Sun
 środa, 22 stycznia 2020,
Aktualności

Prawie połowa zatrudnionych w handlu to osoby po pięćdziesiątce


Data: 2014-01-31

Aż 40% zatrudnionych w handlu detalicznym to osoby po pięćdziesiątce. Większość z nich to kobiety, stanowią one 70% wszystkich, którzy pracujących w branży. Aby przedłużyć ich aktywności zawodową powstał projekt Kobiety 50+. Ma on umożliwić dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z młodszymi pracownikami. Zdaniem organizatorów koszty realizowanego w województwie mazowieckim projektu zwrócą się już w pierwszym roku.

 - Z naszych badań i z danych, które można prześledzić w GUS-ie, wynika, że struktura zatrudnienia w małych i średnich przedsiębiorstwach w sektorze handlowym przesuwa się w kierunku osób powyżej 50. roku życia - mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes dr Beata Buchelt z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, koordynator merytoryczny projektu Kobiety 50+ Talenty Wiedzy. - Te osoby, a zwłaszcza kobiety, dominują i dlatego staramy się wdrożyć projekt, który przedłuży ich aktywność zawodową na rynku pracy. Drugim naszym celem jest podniesienie konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw, która opiera się głównie na kapitale ludzkim  - wyjaśnia.

Według ekspertów zaangażowanych w jego realizację przyniesie on 106% zwrot już w pierwszym roku realizacji, a w kolejnych latach - 130%.

Projekt Kobiety 50+ Talenty Wiedzy, który zakłada wykorzystanie pracowników powyżej 50. roku życia w zarządzaniu zasobami ludzkimi w sektorze MSP, ruszył w pełni w ubiegłym tygodniu. Inicjatywa skierowana jest do małych i średnich przedsiębiorstw z branży handlowej, które zatrudniają kobiety powyżej 50. roku życia i funkcjonują w województwie mazowieckim.

 - Projekt dedykowany jest przede wszystkim małym i średnim przedsiębiorstwom, które w sektorze handlowym zatrudniają kobiety powyżej 50. roku życia - mówi Beata Buchelt.

Organizatorem jest Stowarzyszenie Nasza Inicjatywa., a dofinansowanie zapewnia Europejski Fundusz Społeczny.

Źródło: newseria.pl


Galeria
Nowości na rynku FMCG
Aktualności
Projekt i wykonanie: a-tech.pl
Copyright by Poradnik Handlowca 2009 (c), wszystkie prawa zastrzeżone!