Jesteś tutaj

Zmarła Ewa Lewek - twórczyni Krakowskiego Kredensu

2 stycznia 2019 r. po przegranej walce z rakiem odeszła Ewa Lewek.
Jak mówią Ci, którzy mieli zaszczyt ją znać – „Człowiek o wielkim sercu, pogodzie ducha i odwadze zawsze bycia sobą i mówienia prawdy”. Była osobą, która wymyśliła i od podstaw stworzyła polską markę Krakowski Kredens, a następnie pracowała jako Wiceprezes Spółki o tej samej nazwie w latach 2008-2016, zapewniając jej  prężny rozwój. Wcześniej pracowała jako Szefowa Zaopatrzenia, a następnie jako Dyrektor Handlowy uczestnicząc od początku w rozwoju spółek KrakChemia S.A., a następnie Alma Market S.A. Była prawdziwym ekspertem towaroznawcą produktów spożywczych, znając doskonale i detalicznie skład wszystkiego, co wprowadzała do handlu. Pochodziła z rodziny o tradycjach kupieckich i często powtarzała dewizę swojej babci, że „do handlu trzeba mieć takie cóś”. Kochała naturę i przyrodę. Zawsze pełna empatii i stanowcza w swoich decyzjach. Potrafiła narzucać swoje zdanie współpracownikom, ale też słuchała ludzi, z którymi pracowała. Była konsekwentna w realizacji celów i wymagająca od innych, ale przede wszystkim wymagała od siebie samej. We wszystko, co robiła wkładała wiele serca i pracy. Starała się zawsze pamiętać o wszystkich i pomagać, gdy tylko widziała kogoś, komu należało pomóc. Panią Ewę Lewek pamięta do dzisiaj wielu właścicieli, kupców i menedżerów firm produkcyjnych i hurtowych działających na polskim rynku. Zapisała się prawdziwie i chlubnie w historii polskiego handlu oraz pamięci i sercach osób, z którymi współpracowała. W 2016 r. odeszła na emeryturę. 2 stycznia 2019 r. po przegranej walce z rakiem odeszła od nas na zawsze.

Najbliższym Zmarłej szczere wyrazy współczucia składają redakcja, handlowcy, producenci oraz przyjaciele.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Z początkiem maja ruszyła wielka loteria promocyjna w ramach programu „Nestlé porusza Polskę: Rusz po Nagrody!”. Do wygrania są karty upominkowe do sklepu Decathlon oraz rodzinne wyjazdy do ośrodka, w którym szkoleni są polscy olimpijczycy. Zgłoszenia do loterii można przesyłać do 30 czerwca.

Carrefour Polska konsekwentnie realizuje rozpoczętą w 2014 r. strategię modernizacji posiadanych aktywów. Od początku roku remodeling zakończono już w ośmiu lokalizacjach.

X

Przeczytaj również