Jesteś tutaj

Zmarła Ewa Lewek - twórczyni Krakowskiego Kredensu

2 stycznia 2019 r. po przegranej walce z rakiem odeszła Ewa Lewek.
Jak mówią Ci, którzy mieli zaszczyt ją znać – „Człowiek o wielkim sercu, pogodzie ducha i odwadze zawsze bycia sobą i mówienia prawdy”. Była osobą, która wymyśliła i od podstaw stworzyła polską markę Krakowski Kredens, a następnie pracowała jako Wiceprezes Spółki o tej samej nazwie w latach 2008-2016, zapewniając jej  prężny rozwój. Wcześniej pracowała jako Szefowa Zaopatrzenia, a następnie jako Dyrektor Handlowy uczestnicząc od początku w rozwoju spółek KrakChemia S.A., a następnie Alma Market S.A. Była prawdziwym ekspertem towaroznawcą produktów spożywczych, znając doskonale i detalicznie skład wszystkiego, co wprowadzała do handlu. Pochodziła z rodziny o tradycjach kupieckich i często powtarzała dewizę swojej babci, że „do handlu trzeba mieć takie cóś”. Kochała naturę i przyrodę. Zawsze pełna empatii i stanowcza w swoich decyzjach. Potrafiła narzucać swoje zdanie współpracownikom, ale też słuchała ludzi, z którymi pracowała. Była konsekwentna w realizacji celów i wymagająca od innych, ale przede wszystkim wymagała od siebie samej. We wszystko, co robiła wkładała wiele serca i pracy. Starała się zawsze pamiętać o wszystkich i pomagać, gdy tylko widziała kogoś, komu należało pomóc. Panią Ewę Lewek pamięta do dzisiaj wielu właścicieli, kupców i menedżerów firm produkcyjnych i hurtowych działających na polskim rynku. Zapisała się prawdziwie i chlubnie w historii polskiego handlu oraz pamięci i sercach osób, z którymi współpracowała. W 2016 r. odeszła na emeryturę. 2 stycznia 2019 r. po przegranej walce z rakiem odeszła od nas na zawsze.

Najbliższym Zmarłej szczere wyrazy współczucia składają redakcja, handlowcy, producenci oraz przyjaciele.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Od 2010 trwają prace nad rewizją dyrektywy tytoniowej. Przez ten czas pojawiło bardzo dużo projektów jak ma ona wyglądać – rozwiązania które zostały przyjęte w 2014 roku w żadnym wypadku nie zapowiadały jednak takich problemów przed którymi stanął polski handel – nie chodzi tu jedynie o zakaz papierosów mentolowych co przesunie dodatkowe 20 proc. rynku od 2020 roku do szarej strefy, która jest ogromna. Już dzisiaj blisko 30 proc. wszystkich wyrobów tytoniowych konsumowanych w Polsce jest nielegalna - informują eksperci PIH.

W poniedziałek, 27 sierpnia ma ruszyć nowa akcja lojalnościowa w sklepach Biedronki. Po sukcesie dwóch edycji „Gangu Świeżaków” przyszła pora na „Gang Słodziaków”. Podobnie jak we wcześniejszych odsłonach, również tym razem klienci za zrobione zakupy będą otrzymywali naklejki, które będzie można wymienić na maskotki.

X